Hoşgeldiniz  

ÖZDEMİR’İN BAKAN TRAFİĞİ

admin | 17 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Yoğun bir programla hafta sonunu Batman’da geçiren Milletvekili Ziver Özdemir, Ankara’ya döner dönmez kentin önemli yatırımları ve ihtiyaçları için bugün Sağlık ve Kültür Turizm Bakanıyla görüşürken yarın da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanıyla görüşüleceği öğrenildi.

TESPİT ETTİĞİ SORUNLARI BAKANLARA İLETTİ

Batman’a her gelişinde Merkez, ilçe, belde, köy ve mezralarda çalışma yürüten Milletvekili Özdemir, halkın taleplerini tek tek not aldı. Tespit ettiği sorunların giderilmesi ve kente yeni yatırımların yapılması için Milletvekili Özdemir, Ankara’da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamlarında ziyaret etti. Bir günde iki bakanı ziyaret eden Milletvekili Özdemir, Batman’ın taleplerini iletirken, yarın da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i ziyaret edecek.

ŞEHİR HASTANESİ TALEBİNİ BAKANA İLETTİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile bir araya gelen Milletvekili Özdemir, 200 yataklı hastanenin 500 yataklı olarak revize edilmesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yapılması, Ağız ve Diş Sağlığı için yeni hizmet binasının yapılması, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin bir an önce bitirilmesi ve Batman’a şehir hastanesi yapılması konuları görüşüldü.

HASANKEYF’E YENİ KENT MEYDANI

Bir sonraki ziyaretinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile bir araya gelen Milletvekili Özdemir, il halk kütüphanesinin bitirilmesi için ödeneğin bir an önce gönderilmesi, Hasankeyf Müzesinin idari bölümüne kavuşması, Hasankeyf müzesinin ihtiyaç duyduğu personel kadrosunun verilmesi ve Hasankeyf’in dokusuna uygun kent meydanının kazandırılması konularını masaya yatırdı. Ayrıca ilçelerde yapılması düşünülen projeler için Milletvekili Özdemir, bakanlarla görüş alışverişinde bulundu.

“ZİYARETLERİMİZ OLDUKÇA VERİMLİ GEÇTİ”

Bakanlılar nezdinde yapmış olduğu ziyaretler hakkında bilgi veren Milletvekili Özdemir, “Yoğun bir seçim çalışmasının ardından kentimizin sorunlarını gidermek mevcut yatırımların hızlanması ve yeni yatırımların yapılması hususunda Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u makamlarında ziyaret ettik. Oldukça verimli geçen ziyaretlerimizde bakanlarımızdan bazı konularda sözler aldık. Batmanımızı kalkındırmak ve hizmetlerin devamını sağlamak için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Batmanlılar her şeyin en güzeline layıktır” dedi.

301 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.