Hoşgeldiniz  

ÖZEL BATMAN AKŞAM LİSESİ AÇILDI

admin | 01 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İlimizde önemli eğitim yatırımları bulunan Eğitimci İş İnsanı Cuma Dişikırık Batman’ın ilk ve tek Akşam Lisesini de hizmete açtı.

Bünyesinde değişik eğitim yatırımları bulunduran CVD Group Yönetim Kurulu Başkanı Cuma Dişikırık, Özel Batman Akşam Lisesini açarak önemli bir eğitim yatırımını Batmanlıların hizmetine sundu.

Eğitimci İş İnsanı Cuma Dişikırık, yaptığı açıklamada, okulumuzun Milli Eğitim Bakanlığı özel öğretim kurumlarından açılış onayının alındığını belirtip bu yıldan itibaren hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Akşam liselerinin örgün eğitim dışına çıkarılan ya da örgün eğitim çağını geçenlerin lise diploması almasına imkân sağladığını belirten Dişikırık, geçmişte okuma fırsatını kaybetmiş kişilerin, imkân bulamamış veya herhangi bir sebeple örgün eğitim dışına çıkarılan öğrencilerin Akşam lisesiyle lise mezunu olma fırsatı sağladıklarını belirtti. Akşam Lisesinin Anadolu Lisesi statüsünde olup isteyenlerin gündüz işlerinde çalışıp akşam okul okuyabileceklerini belitti. Ayrıca derslerin akşam olacağını belirtti.

Dişikırık, mükemmel bir öğretmen kadrosu ile hizmet verdiklerini akşam liselerinde örgün eğitimde olduğu gibi ders verildiğine, öğrencilerin öğretmenle rahat iletişim kurabildiğine dikkati çekerek, bunun da başarıyı artırdığını kaydetti.

Dişikırık, Türkiye’de bir işe girmek isteyen herkesten en az lise diploması istendiğini vurgulayarak; KPSS ve Ehliyet gibi sınavlarda, İş Başvuru Taleplerinde en az Lise diploması şartı arandığını, gündüz çalışan vatandaşlar için Akşam Lisesinin bir fırsat olduğunu ve bilgi almak için 0507 070 92 70 numaralı hattı arayarak bilgi alıp ön kayıt yaptırabileceklerini i belirtti.

187 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.