Hoşgeldiniz  

ÖZEL ÇOCUKLARDAN KURTARAN’A ZİYARET

admin | 13 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÖZEL ÇOCUKLARDAN KURTARAN’A ZİYARET

Batman Özel Eğitim Uygulama Okulunda öğrenim gören özel çocuklar, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret ettiler.

10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası’nda Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkede engelli bireylerin hakları ve özel gereksinimleri konusunda farkındalık oluşturulmasına yönelik çalışmalar yürütülüyor.

MEB, özel çocuklara ve ailelerine her zaman destek olmaya devam ederken bu hafta içerisinde de tüm okul ve kurumlarda etkinlikler düzenliyor.

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Öğretmenleri refakatinde ziyarete gelen Batman Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerimizi konuk eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul müdürü Nizamettin Demir ve öğretmenlerinden özel çocuklarımız hakkında bilgi aldı. Özel öğrencilerimizle bir süre sohbet eden Kurtaran, öğrencileri konuk etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Batman Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerimiz görsel sanatlar etkinliklerinde hazırladıkları ürünleri İl Müdürü Kurtaran’a hediye ettiler. Kurtaran ise günün anısına öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.