Hoşgeldiniz  

ÖZEL ÖĞRENCİLER, MARUL VE SOĞAN FİDELERİNİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

admin | 09 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÖZEL ÖĞRENCİLER, MARUL VE SOĞAN FİDELERİNİ TOPRAKLA BULUŞTURDU

Kurum ve kuruluşlarla yaptığı çalışmaları toplumsal faydaya dönüştürmeye özen gösteren Batman Üniversitesinde özel eğitimli öğrenciler, marul ve soğan fidelerini toprakla buluşturdu.

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü Sera alanında yapılan faaliyete Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat Cebe, Batman Renkli Eller Otizm Derneği Başkanı Tevfik Gayretli ve 15 otizmli öğrenci katıldı.

Batman Üniversitesi, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Renkli Eller Otizm Derneği arasında özel eğitim çocuklarının eğitimlerinde gelişimlerine destek olmak ve doğal yaşam ortamlarında bulunmaları sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Protokol ile özel öğrencilerin standartlara uygun şekilde toprağı üretime hazırlama, ekim-dikim, çapalama, sulama, gübreleme, bitki hastalık ve zararlıları ile mücadele, harç hazırlama, tohumla-çelikle üretim, hasat ve hasat sonrası işlemler yapma bilgi ve becerileri kazanması amaçlandığı belirtildi.

Programda bir konuşma yapan Batman Renkli Eller Otizm Derneği Başkanı Tevfik Gayretli, hızla gelişen teknolojinin insan yaşamını etki altına alarak ekosistem-insan ilişkilerinin bozulmasına neden olduğunu belirtti. Özel yetenekli çocukların farklı bir öneme sahip olduklarını belirten Gayretli, bu protokolün otizmli öğrencilerin gelişimi açısından etkili olacağını sözlerine ekledi.

Prof. Dr. İdris Demir ise yaptığı açıklamada bu protokolün özel öğrenciler için önemli bir adım olacağını ve bu konuda tüm imkânları sunmaya hazır olduklarını söyledi. Batman Üniversitesi olarak öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalarda bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Rektör Demir, üniversitelerin görevlerinin arasında topluma hizmet etmek amacının da olduğunu anlatarak hayata geçirilen projelerle sosyal farkındalık yaratmaya özen gösterdiklerini kaydetti.

Rektör Demir “Batman Üniversitesi olarak tüm bireylerimizin hayatına dokunmak istiyoruz. Bunun için durmadan çalışmalar yapıyoruz. Kurum ve kuruluşlarla yaptığımız protokoller kapsamında birçok hayata dokunduk, dokunmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.