Hoşgeldiniz  

ÖZLEMLERİMİZ…

Halit BEYTÜT | 06 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir zamanlar ülkemiz genelindeki saygı ve sevgi kavramlarının doruğa ulaştığı dönemleri yaşayan biri olarak şimdiki dönemi irdelediğimde ise geçmişe o kadar çok özlem duyar hale geldik ki bunu kelimelerle izah etmek kesinlikle mümkün değil bizler insanlarımızın ayrıştırılmadı, herkesimin her kesime saygı duyduğu günleri özledik, bizler özellikle bir zamanlar nezaket kuralları gereği görüşleri ne olursa olsun birbirlerine saygıda kusur etmeyen siyasi liderleri özledik.

Bizler ülkemizin bekası adına her türlü fedakarlığın yapılmasını haykıracak siyasetçileri özledik.

Bizler siyasi görüşleri ne olursa olsun birbirlerine hasımmış gibi bakmayanları özledik. Bizler yardımlaşmanın doruğa ulaştığı kardeşlik duygularının dayanılmaz sevgi tomurcuklarının yeşerdiği günleri özledik.

Bizler içten pazarlıklı değil içindemi güzelliği dışa yansıtıp gerçek insan profilini ortaya koyma erdemliliğini gösteren insanları özledik. Bizler insana sevgi ve saygıyı öncelik olarak tanıtmayı kendine ilke edinen siyasi liderlerimizi özledik.

Sevgisizliği değil sevgili ön planda tutup milletin kaynaşmasını sağlayan erdemli insanları özledik. Savaş değil barışı haykıranlara biber gazını sıkmamayı öncelikli olarak emreden yetkili mercileri özledik. Hak arayışında demokratik hakkını kullanan insanlarımıza gereken anlayışı göstermeyi erdemlilik sayan yetkililerimizi özledik.

Çıkar ve menfaat duygularıyla değil manevi güzelliklerle insanlara yaklaşımı kendine ilke edinen insanları özledik. Yıllardır bu cennet vatanda hiçbir vatandaşımızın mutluluk duyduğu bir yaşam tarzını insanlarımıza çok gören zihniyetin artık sona erdirilmesi adına üzerlerine düşen sorumlulukla hareket edenlerin özlemini değil bunu gerçekleştirme adına kararlılıkla yola çıkanların özlemini duymaktayız.

Sadece ben değil bizler demeyi üzerinde mukaddes bir sorumluluk duyanların artık ortaya çıkması özlemini çekiyoruz, Özlemleri çeken bu millete özlemlerini giderebilecek v bu konuda her türlü sorumluluğunu yerine getirme adına yemin etmiş ve yeminine sadık kalmayı mukaddes bir görev addeden yiğit ve halkın kahramanı olmayı isteyenleri özledik. Yıllardır iktidarda bulunanların ülkenin kanayan yarası haline gelen işsizlik sorununun çözülmesi adına gereken somut adımları atılması özlemini çektik. Dileğim bu özlemlerimizi gidecek ve bu konuda üzerine düşeni mukaddes bir görev addeden insanları görmeyi nasip etsin bizlere cenabı Allah. Tüm ülke insanımızın artık kısır döngülerden arındığı içinde yaşamaktan mutluluk duyulduğu bir ülke olsun istiyoruz TÜKİYEM.

Özlemlerimiz gerçekleşmesi dileğiyle tüm insanlarımızın mübarek Ramazan ayını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum.

324 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.