Hoşgeldiniz  

ÖZPERK “BAĞIMLILIKLARLA ETKİN MÜCADELEMİZ BAŞLADI”

admin | 12 Ekim 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, kurum olarak, Bağımlılıklarla etkin mücadelelerinin başladığını söyledi.

Mücadeleye kendi bünyelerinde görev yapan 382 personellerini eğitmekle başladıklarını belirten Özperk, herkesin bu konuda duyarlı olmasını istedi.

“EĞİTİM 3 GÜN SÜRDÜ”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, merkez ve ilçelerde görev yapan tüm personellerine 3 gün süren ‘Bağımlılıklarla mücadele ve farkındalık’ eğitimlerini bitirdi. 07-08-09 Ekim 2020 tarihleri arasında maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde saat 16.00 ile 17.00 saatleri arasında Seyit Bilal Erkek Yurdu Konferans salonunda gerçekleşen eğitimler, Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığında görevli Psikolog Ömer Işık ve Sosyal Çalışmacı Polat Yıldız tarafından verildi. Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Kültür ve Sosyal Faaliyetler Şubesi Müdür Vekili Celal Altun, merkez ve ilçelerle birlikte 382 personelin ‘Bağımlılıklarla Mücadele ve Farkındalık’ eğitiminden faydalandığını belirterek, devamının geleceğini ifade etti.

“BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEMİZ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Batman genelinde bağımlılıklarla mücadelede etkin rol almak için büyük çaba sarf edeceklerini belirten Gençlik ve spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun dediği gibi, gençlerimizi bağımlılığın hiçbir türüne teslim etmeyeceğiz, buda kırmızı çizgimiz olacaktır. Gençlerimizin bağımlılıklardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması konusunda etkin mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Gençlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Gençlerimiz, yalnız olmadıklarını ve olmayacaklarını bilsinler. Biz her zaman onların yanındayız. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bütün imkânlarımızla gençlerimizin yanındayız, onlarla kol kolayız. Ailelerde, çocuklarına sevgilerini, ilgilerini göstermekte cömert olsunlar. Gençlerde ailelerinden uzaklaşmasın ve ailenizle aranıza duvarlar örmeyin. Kimlerle arkadaşlık ettiğinize lütfen dikkat edin. Bütün sıkıntıları birbirimizi severek, gözeterek, aramızda iyiliği, dayanışmayı, paylaşımı yaygınlaştırarak aşabiliriz” diye konuştu.

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.