Hoşgeldiniz  

ÖZPERK “SOKAKLAR ARTIK ÇOCUKLARIN”

admin | 04 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği, “Sokaklar Bizim Futbol Projesi” Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs ve Çay Mahallelerinde startı verildi.

Eski futbol kurallarıyla oynanan sokak futbolunda takımını kuran 07 -13 yaş arası çocuklar, şampiyon olmak için kıyasıya mücadele ediyor. 07-13 yaş aralığındaki çocukların katılım sağladığı, ‘Sokaklar Bizim Futbol Projesi’ Batman’ın bütün mahallelerinde programlı bir şekilde devam edecek.

“MAHALLERİMİZ BU TURNUVAYLA ŞENLENECEK”

Bu projeyle çocuklardan daha çok heyecanlı olduklarını belirten Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk “Çocukluğumuzun futbol heyecanını bu projeyle tekrar yaşamak güzel bir duygu. Sokaklar bizim projemiz ile özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yoluyla kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amaçlıyoruz. Her yerde spor yaptırabilmek ve unutulmaya yüz tutmuş mahalle kültürünü yeni nesillere tanıtmak, yetişkinlere ise yeniden hatırlatmak amacıyla mahalle futbol turnuvalarımıza başladık” diye konuştu.

“SPOR EN İYİ GELİŞİM ARACIDIR”

Sporun en iyi gelişim aracı olduğunu belirten İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk “Dünyada gelişmiş toplumlarda uygulanan en iyi gelişim araçlarından birinin spor faaliyetlerinin olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu faaliyetler çocuklarımız üzerinde fiziki, sosyal, psikolojik, kültürel gelişime önemli katkıda bulunuyor. Sporda başarılı nesiller yetiştirmek için, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın hayata geçirdiği “Sokaklar Bizim Futbol Projesi’ kısa zamanda büyük ilgi gördü. Ayrıca çocuklarımıza bu futbol turnuvasıyla fair play ruhu içerisinde sevgi, dostluk ve hoşgörüde buluşmalarını sağlıyoruz. Bütün sporcularımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

19 Mayıs ve Çay Mahallelerinde startı verilen, Sokaklar Bizim Futbol Turnuvasına katılım sağlayan herkese madalya verildi.

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.