Hoşgeldiniz  

ÖZPERK’TEN MİLLİ SPORCULARA ALTINLI MORAL

admin | 01 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Antalya Konyaaltı sahilinde 6 ülkeden sporcuların katılımıyla yapılan 20. Balkan Yürüyüş Şampiyonası’nda dereceye giren Batmanlı Milli Sporcuları çeyrek altınla, antrenörlerini de eşofman takımıyla ödüllendirdi.

Gençlerle gurur duyduklarını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, spordaki başarılarının aynısını eğitimlerinde de göstermeleri tavsiyelerinde bulundu. İl Müdürü Özperk “Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Bizde bu önemli başarınızı küçük bir hediye ile taçlandırmak istedik. Sporda, eğitimde ve hayatınızın her alanında her zaman en iyisini yapmaya çalışan. Elde ettiğiniz başarılarınıza yenilerini ekleyeceğinize eminim. Çünkü sizler yeni nesil gençlere örnek olacaksınız. Kurum olarak her zaman yanınızdayız. Emeği geçenleri kutlarım.” diye konuştu.

AVRUPA VE DÜNYA BARAJINI GEÇTİLER

Antalya’da yapılan Balkan Yürüyüş Şampiyonasında U18 Yıldız Erkekler kategorisinde Hayrettin Yıldız, 44.50 Avrupa Barajını 43.43’lük dereceyle geçerek Balkan Şampiyonu oldu. U20 Kadınlar kategorisinde Şükran Ayaz 52.00 olan Avrupa Barajına 52.35’lik derece yakınlaşarak üçüncü oldu. U20 Genç Erkekler kategorisinde Mazlum Demir ise 43.40 olan Avrupa Barajını 43.13 ile geçerek hem Dünya, hemde Avrupa Barajını geçip, ikinci olmayı başardı.

MİLLİ SPORCULARIMIZ AVRUPA YOLCUSU

Yapılan ziyaretten dolayı son derece mutlu olduklarını belirten Atletizm İl Temsilcisi Ufuk Başkut, derece yapan sporcuların önümüzdeki aylarda Avrupa’nın farklı ülkelerinde Milli Takımı ve Batman’ı temsil edeceklerini söyledi. Başkut; “Sporcularımız adına bu güzel jestinden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk’e teşekkür ederim. 45 gün Sadullah Ergün ve Ramazan Taymur hocamızın büyük destek ve gayretleriyle derece yapan sporcularımızdan Mazlum Demir ve Şükran Ayaz 18 Temmuz 2021 tarihinde Avrupa Yürüyüş Şampiyonasına katılmak üzere Estonya’ya gidecekler. Hayretin Yıldız ise 26-27 Ağustos 2021 tarihinde İtalya’da yapılacak olan Avrupa U18 Şampiyonasına katılım sağlayacak. Üç sporcumuzda Milli Takım Formasıyla ilimizi ve ülkemizi gururla temsil edecekler. Onların daha başarılı olacaklarına inanıyoruz.” diye konuştu.

Başkut ayrıca kendilerine her alanda destek olan TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir’e, Spor Şube Müdürü Burak Eren’e, Atletizm Baş Antrenörü Ümit Kemal Pişkin’e, atletizm antrenörleri Sadullah Ergün, Ramazan Taymur ve emeği geçenlere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

90 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.