Hoşgeldiniz  

PAMUKÇU “ŞİDDETİ ASLA KABUL ETMİYORUZ”

admin | 29 Temmuz 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, Bölge Devlet Hastanesinde görevli personellerin hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.
Geçtiğimiz günlerde Bölge Hastanesi Ortopedi Kliniğinde görevi başında bulunan 5 hemşire hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğradı. İkinci bir şiddet olayı da Pazar günü yaşandı. Acil ve yataklı servisler önünde görevi başında bulunan güvenlik görevlisi hasta yakınları tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramıştır.
Sağlık personelinin darp edilmesini kınayan Pamukçu “Sağlık hizmetleri kamu adına 7/24 kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir, Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Dolayısıyla sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir eylemdir.” dedi. Pamukçu “Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırı bizleri derinden üzmüştür. Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız. Hukuk sistemimizde şikâyete konu durumların iletilebileceği kanallar ve merciler belirlenmiş ve aktif olarak işlemektedir. Ancak bu yollara başvurmak yerine şiddet gibi yollara tevessül edenler için tüm hukuki yolları kullanacağımızın bilinmesini isteriz. Bu tür saldırıların en asgarisinin dahi gereğini gerçekleştirmek için müdürlük olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. Başkalarının hayatlarını kurtarmak ve sancılarını dindirmekten başka uğraşı olmayan sağlık çalışanlarımız büyük bir fedakârlık içinde çalışıyorlarken, sözlü ve fiziksel şiddete maruz kalmaları kabul edilemez bir durumdur.” şeklinde konuştu. Pamukçu “Şifa veren ellerin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, bizleri ve çalışanlarımızı derinden üzen bir durumdur. Sağlıkta şiddeti, kimden ve nereden gelirse gelsin kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Hasta yakınları tarafından şiddete maruz kalan, saldırıya uğrayan tüm sağlık çalışanlarına geçmiş olsun diyor, İl Sağlık Müdürlüğü olarak çalışanlarımızın yanında olduğumuzu, olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve halkımızın konuyla ilgili desteklerini beklediğimizi özellikle ifade etmek istiyorum” dedi.

126 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.