Hoşgeldiniz  

PANDEMİYE RAĞMEN İLACA YÜZDE 20 ZAM GELDİ

Halit BEYTÜT | 22 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Pandemi yüzünden ilaca en çok ihtiyaç duyulduğu bir dönemde yapılan yüzde 20’lık zam vatandaşların ilaç almasını bile engellemeye başladı.

Lanet virüs yetmiyormuş bile insanları koruyucu ilaçlara zam yapmanın insanlara vurulan en büyük bir darbe olarak nitelendirildi.

Binlerce insan işsizlik illetiyle boğuşurken, birçok vatandaş evine ekmek bile götüremez duruma düşmüşken sağlık alanındaki gereksinimi olan ilaçlara da yüzde 20 zam yapmak vatandaşın sağlığına da ne denli önem verdiklerinin de bariz bir göstergesi olmuştur.

Kim ne derse desin vatandaş istediği kadar feryat ededursun zati muhterem iktidar bu feryatları duymamaktan geliyor ve yapılan zamlardan utanç bile duymuyor.

İlaç zammının yanı sıra zorunlu tüketim ürünlerine de yapılan acımasız zamlar vatandaşı doğal olarak açlığa ve de fakirliğe itiyor. Kendi vatandaşına bu kadar tanıyamayacağı yükü yükleyenlerin nasıl olsa karınları tok sırtları pektir

Bu durumda artık yaşama umudunu bile kesen vatandaşlar bu sefilliği yaratanları asla unutmayacak ve günü gelince yani sıra onlara gelince en anlamlı yanıtı vereceklerdir.

Bundan kimsenin ve de özellikle bu gün iktidarda olup har vurup harman savuranlara bedelini ödetecektir.

TV ekranlarında her gün ülkenin şahlanışına geçtiğini söyleyip uyutma taktiklerinden vazgeçmeyen iktidar bilsin ki vatandaşın nezdinde hiç bir kıymeti harbiyeleri kalmamıştır.

Pandemi sürecini bahane edip buna çare aramak yerine tüm yükü vatandaşın sırtına yüklemeyi marifet edinen iktidar artık hem güvenirliliğini hem de inanılırlığını tamamen yitirmiş bulunmaktadır.

Almadıkları bir tek vatandasın canı kalmıştı simdi ilaçlara da yüzde 20 zam yaparak onu da başarmaya kalkışmışlardır.

Vatandaşlar her ne pahasına olursa olsun ayakta durma mücadelesini veriyor yapılan bunca haksızlıklara direnmeyi onu meselesi yapıyor.

Pandemi sureci yaklaşık nerdeyse bir yılını dolduruyor da bu virüs yüzünden işini kaybeden, kapanan işletmeler, perişan olan emekliler, kapatılan restoranlar, kafeler, sinemalar, taziye evleri, düğün salonları hiç bir iktidar mensubunun umurunda değil ama bu sıkıntılara göğüs geren bu adil milleti asla pes ettiremeyeceksiniz bunu düşünmeyi unutan beyinlerinize kazıyın.

85 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.