Hoşgeldiniz  

PANDEMİYİ UNUTMUŞ GÖRÜNÜYORUZ…

Halit BEYTÜT | 10 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkede hemen hemen her gün 200′ e yakın vatandaşımız koronadan yaşamını yitirirken’ bizler hala işin ciddiyetinden uzak bir rehavete kapılmış gidiyoruz.

Sanki korona bitmiş gibi bir hava yaratılıyor ve gerek maske, sosyal mesafe ve gerekse de hijyene hiç aldırmamakta ısrar ediyoruz.

Ne yazıktır ki yasadığımız il olan Batmanımızda da pandeminin bittiği algısı oluşmuş olacak ki halkımızın yüzde 90’ı maalesef maskesiz dolaşmakta, şehir içi yolcu taşımacılığını yapan minibüsler tıka basa yolcu taşımaya başladılar.

Oysa her gün açıklanan bilim kurulu verilerinde 200 ‘e yakın vatandaşımız yaşamını yitirmekte ve yine ne yazıktır ki aşılamada da ülkenin en kötü durumunda olduğumuz açıklanmaktadır.

Aşı için ilimizin birçok yerinde çadırlar kurulmasına rağmen aşı olmamakta ısrar edeni kadar çok insanımız var ki anlaşılır değil

Ne il yöneticileri ne de iktidar daha sıkı önlemler almamakta ısrar edince doğal olarak vatandaşta aşı olmamakta ısrarcı olmaktadır.

Neden bir önlem alma gergi duyulmuyor doğrusunu söylemek gerekirse anlamakta zorluk çekiyorum. Tüm Avrupa ülkelerinde tedbirler had safhaya ulaşıp kapanmayı bile düşünürlerken, ülkede bu konuda en ufak bir açıklama bile yapılma gereği duyulmuyor ve tedbir alma gibi bir gerekçe paylaşılmıyor.

Batmanda ise kelimenin tam anlamıyla adeta korona bitmiş gibi bir hava yaratılıyor ve uyulması gereken kurallara aldırış bile edilmiyor.

Halkımız büyük bir rehavete kapılmış ve kesinlikle pandemi konusunda en ufak bir ciddiyet düşünülmüyor. Buna il yöneticilerin de seyirci kalması haliyle vatandaşı daha da rahata sevk etme konusunda cesaretlendiriyor.

Böyle devam eder ve kurallara böylesine pervasızca hareket edilirse pandeminin hayatımızı terk etmesi sadece hayal olmaktan öteye gitmeyecek ve nice acıların yaşanmasına vesile olacağı endişesini taşıyacağız.

Bu nedenle gerek il yöneticilerimizin artık seyirci kalmaması gerektiğini ve korona illetine karşı rehavete kapılmış halkımıza katsı gereken tedbirlere başvurmaları kaçınılmaz olmalıdır.

18 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.