Hoşgeldiniz  

PARAYI İNSAN CANINDAN ÜSTÜN TUTANLAR.

Halit BEYTÜT | 28 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünyayı kasıp kavuran bir virüsle insanlar can derdine düşmüşken, bunu fırsat bilip haksız yere para kazanma hırsına bürünenlerin bu virüs sürecinde nasıl insan canını hiçe sayıp paraya ne kadar tapındıklarına tanık oluyoruz.

Bir ülkeyi yönetenlerinde bu virüs sürecinde insana ne denli değer verdiklerine de tanık olduk.

Kendi vatandaşından bir maskeyi bile esirgeyip dış ülkelere maske gönderenlerin kendi ulusuna nasıl büyük haksızlık ettiğine de tanık olduk.

İnsan Allah’ın yarattığı en mukaddes varlıktır ve bu mukaddes varlığa yaratılanların ne derece umursamadıklarına da tanık olmak son derece kahredici bir durumdur para insanların en büyük ahlaksızlığı halin gelmişse orada yeni bir dünya kurulmuştur.

O dünyanın adaleti de yoktur asaleti de.

Korona virüsü bile fırsat bilip haksız para kazanmak için her türlü sahtekarlığı yapanların ülkesi olmuşuz.

Ülkemizi yönetenlerin bu vakalarda ne yazıktır ki sadece kaz ve uyarılarda bulunmaktan öteye gitmemiştir.

Binlerce insanımız bu lanet virüsten ebediyeti intikal ederken yönetenlerin bu insanları koruyabilmek ve en güzel şekilde tedavi edebilme olanağını hiçbir zaman uygulamaya koymadılar koyamadılar.

Sadece şarkının tekrarlanan nakaratı gibi maske takın, sosyal mesafeye uyun hijyene dikkat edin gibi tavsiyeler nakaratı günlerdir sürüp gidiyor, Birçok işçinin işinden olduğu ya da yarı maaşla çalıştırılmak zorunda kaldığı bir ülkede her türlü emtialarına fahiş bir şekilde zam yapan alçakları görmezden geldiler.

Emeklisi, asgari ücretlisi, yarı maaşla çalışmak zorunda bırakılan emekçilerin böylesi bir dönemde çaresizliğe itilmese devletimizin ayıbıdır.

Kendi ülkesinin vatandaşlarının bu korona virüs döneminde nasıl yaşam koşulları altında inlediğini örmeyip abartıyorsunuz diyenlere söylenecek artık bir lafımız da kalmamıştır.

Yani vatandaş kendi kaderiyle baş başa bırakılmıştır.

Her önüne gelenin sattığı ürünlerine dilediği zammı yapmasına kulak vermeyen zatı muhterem iktidarın yetkilileri vatandaş onlar için artık hiç mi hiçbir şey ifade etmiyor.

Parayı insan çanından daha üstün tutanların ülkesi olduk ne yazık ki Hal Böyle İken Bu Ülkenin Yöneticilerinin Böylesi Sömürücülere Neden Meydanı Boş Bırakmıştır Doğrusunu Söylemek Gerekirse Anlam Verilemiyor.

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.