Hoşgeldiniz  

PARK BULUŞMALARINA YOĞUN İLGİ

admin | 28 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

PARK BULUŞMALARINA YOĞUN İLGİ

HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığı tarafından ‘Erdemli Bir Neslin İnşası’ adıyla başlatılan park buluşmalarının beşincisi düzenlendi.

Hürriyet mahallesindeki Şerzan Kurt Parkında Hüseyin Ertaş’ın sunuculuğunu yaptığı etkinliğe mahalle gençleri yoğun katılım gösterdi.

Özlem Ajans sanatçılarından Ömer Güneş ve bazı gençlerin ilahi ve ezgiler seslendirdiği programda, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapıldı.

Programda konuşan HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Durmaz, başlattıkları park buluşmalarının beşincisini düzenlediklerini belirterek etkinliğe yoğun ilgi gösteren gençlere teşekkür etti.

“YOZLAŞMA TEHLİKESİNE KARŞI TEDBİR ALINMALIDIR”

Erdemli bir neslin yetişmesine katkı sunmak için etkinlikler düzenlediklerini belirten Durmaz “Bizler, toplumsal meselelere çözüm bulmayı hedeflediğimiz gibi, yozlaşmalar neticesinde değerlerinden uzaklaşmış insanlık ailesinin maneviyatına katkı sunmayı da hedeflemekteyiz. Malum bireylerde ve toplumda bir yozlaşma söz konusudur. Birey ve toplum olarak karşı karşıya kalınan en büyük tehlike, yozlaşma tehlikesidir. Yaşanılan küresel gelişmelerin etkisiyle büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanılıyor. Kimileri bu değişimlerden dolayı savruluyor, bazıları bilmeden bu rüzgâra kapılıyor. Bu yüzden yozlaşma tehlikesine karşı tedbirler alınması gerekiyor” şeklinde konuştu.

“HÜR KADROLARIN MİSYONU ISLAH ÇALIŞMALARI YAPMAKTIR”

Küreselleşmenin etkilerinden söz eden Durmaz “Kaynağını Batı’dan alan küreselleşme furyası birey, aile ve toplum olarak özellikle İslam ümmetini etkiliyor ve tehdit ediyor. Ve maalesef Müslümanların inancını, düşüncesini ve yaşam felsefesini değiştiriyor, yozlaştırıyor. Bu çok ciddi bir tehlikedir. İslami ölçüleri esas alan HÜDA PAR kadroları, küresel projelere ve yozlaşma tehlikesine karşı gençliği korumak ve nesli muhafaza etmek için ifsat edicilerden daha fazla çalışmalıdırlar. Onların görevi ifsat etmek, Hür Kadroların misyonu ise ıslah çalışmaları yapmaktır. Rabbimizden dileğimiz, ifsat edicilere karşı ıslah çalışmaları yapanları muvaffak kılmasıdır.” dedi.

Konuşmanın ardından soru cevap kısmıyla devam eden programda, katılımcıların merak ettikleri cevaplandı. Program, katılımcılara verilen ikram ve dağıtılan hediyelerin ardından son buldu.

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.