Hoşgeldiniz  

PEMBE TABLOLAR ÇİZİLİYOR AMA…

Halit BEYTÜT | 01 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hangi toplantıya gitsek özellikle iktidar kanadı toplantılarda hiç bir sorun yokmuş gibi ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi gösterilmekte ve üzülerek ifade etmek isterim ki vatandaşın çektiği sıkıntılara çaresizliklere her nedense değinilmiyor.

Yollar, köprüler, şehir hastanelerinden söz ediliyor da vatandaşın geçmediği yollardan vatandaştan para kesiliyor, şehir hastanelerine vatandaş ekonomik yüzünden gidemiyor, tamam yollar, köprüler, şehir hastaneleri yapıldı yapılmasına da kimin parasıyla yapıldı sorusunu sormak vatandaşın doğal hakkı değil mi?

Zam furyası altında günlük gereksinimini bile alamaz duruma düşmüş vatandaşın sıkıntılarından kesinlikle bahsedilmiyor, bahsedilme gereği bile duyulmuyor.

Bu nedenle iktidar yanlısı yetkililerin vatandaşı sadece oyalama taktiklerini sıralamakta ve ülkede sanki hiç bir sorun yokmuş gibi ahkam kesmekten öteye gitmiyorlar.

Vatandaş son derece sıkıntılı ve eli kolu bağlı bir şekilde oynanan bu vurdumduymaz süreci çarnacar sadece izlemek talihsizliğine düşürülmüştür.

Vatandaşın sıkıntıları nedir?

Pazarda, çarşıda neler oluyor?

Vatandaşın alım gücü nasıldır araştırma gereğini bile duymayanların bu ülke vatandaşına ne denli vefa borçlu olduklarını bile umursamıyorlar.

Bir yana pandemi nedeniyle can derdine düşmüş, bir yanda da ekonomik yoksunluğa düşürülmüş bu aziz millete reva görülen bu yalnızlığa itişi hak etmediğini bile anlamamazlıktan gelenlerin günü gelince bu insanların yüzüne nasıl bakacaklarını doğrusunu söylemek gerekirse son derece merak ediyorum.

Bu nedenle ben özellikle iktidara mensup yetkililerin her konuşmalarında pembe tablo çizme gayretlerini beyhude bir çırpınış olarak görüyor ve bunun sadece bir oyalama taktiğinden başka bir girişim olmaktan öteye gitmeyen bir vurdumduymaz bir gayret olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum.

25 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.