Hoşgeldiniz  

PERSONELE SAĞLIK MUAYENESİ

admin | 25 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, bünyesinde çalışan tüm personeli belirli aralıklarla sağlık taramasından geçiriyor.

Batman Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından tüm personel periyodik muayeneden geçiriliyor.

Çok tehlikeli iş kolları arasında yer alan; Fen İşleri Müdürlüğü, Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) ve Tesisler Müdürlüğünde çalışan personelin yanı sıra Personel A.Ş.’de görev yapan personelin de işyeri hekimi tarafından muayene edilerek gerekli tıbbi tetkikleri rutin olarak yapılıyor.

İş kazaları ve meslek hastalıklarını önlemeye yönelik her yıl düzenli olarak periyodik muayenelerinin yapıldığını bu hizmetin tüm çalışanlara verildiğini belirten Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz “Belediye çalışanlarımızın sağlıklarını önemsiyoruz. Bunu da belirli aralıklarla gerçekleştirilen periyodik muayenelerle gösteriyoruz. Sağlık personelimiz tarafından personelin varsa hastalık hikâyesi tek tek dinlenerek gerekli tetkikleri yapılmaktadır. Ayrıca gerekli hallerde personelimiz ihtiyaç duyulan sağlık birimlerine yönlendirilmektedir” dediler.

197 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.