Hoşgeldiniz  

PETROLSPOR BASINLA BULUŞTU

admin | 31 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Petrolspor Başkanı A. Vahap Akbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mezopotamya Otelin’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek transfer ve diğer çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulundular.

Burada konuşan Kulüp Başkanı Akbaş, Petrolspor kulübünün ligde kalacağından şüphe duymadıklarını belirtti ve tek amaçlarının kulübe hizmet olduğunu ifade etti.

13 futbolcu ile yollarını ayırdıklarını ve 7 futbolcu transfer ettiklerini belirten Akbaş “Vakit geçirmeden uyum sürecinin olması için futbolcuları kampa gönderdiklerini ve 2-3 futbolcu daha bünyelerine katacağız. Çok sıkıntılı bir dönemde çok güzel bir kadro kurduk ve başarılı olacağımızdan kimse şüphe duymasın. Yalnız bu takıma başta iş adamlarımız olmak üzere, basından ve herkesten destek bekliyoruz. 4 milyon borçla bu kulübü devralarak yönetimi kabul ettik. Maddi bir çıkar sağlama, rant veya herhangi bir şeyin peşinde değil, amacımız bu kulübü ligde bırakmak, başarılı olmaktır. İnsanlar günde 8 saat çalışıyor ama ben ve yönetimdeki arkadaşlar 15 saat çalışıyoruz. Bu kadar sıkıntılarımıza rağmen 25 futbolcumuzu kampa gönderdik. Takımın başına getirdiğimiz Ahmet Yılmaz Hocamız gerçekten dürüst ve mert bir insandır. Kendisi bize ‘ Eğer kulübü lig’te tutmazsam paramı iade ederim’ dedi. Şu an futbolcularımız kamptadırlar ve kampın ardından Kelkit Spor maçına çıkacaklar. Ben buradan işadamlarına çağrı yapıyorum; destek olsunlar ki takımımızı ligde bırakalım. Kulübe yapılan yardımları asla istismar etmeyeceğiz. Kulüpten 13 kişi gönderdik. Zaten göndermemiş olsak dahi binlerce taksitlerini ödemek zorunda kalacaktık. Futbolculara 700 bine yakın ödeme yaptık. Biz biraz yorulsak da, inşallah bir kulübün nasıl yönetilmesi gerektiğini herkes görecek. Kulübümüzdeki yerli- yabancı oyuncuların tümü bizim kardeşlerimizdir” dedi.

Kulübün ligde kalması durumunda gelecek sene bir Paf takımı kuracaklarını belirten Akbaş “Kuracağımız Paf takımını kendi bünyemize alıp her sene 4-5 futbolcu oradan almak istiyoruz. Birinci hedefimiz Batman Petrolspor’u ligde tutmaktır, ama herkesin desteğini istiyoruz” diye konuştu.

177 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.