Hoşgeldiniz  

PETROLSPOR BİZİM EN ETKİLİ REKLAMIMIZ AMA…

Halit BEYTÜT | 15 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

İlimizi profesyonel ligde temsil eden tek takım konumundaki Petrolsporumuza gereken ilgi ve alakayı gösteriyor muyuz sorusuna gerçekten hayır demekten başka çaremizin olmadığını gözlemliyorum.

Siyasetçi, Avukat Murat Çiçek kardeşimizin önceki gün Petrolspor ile ilgili son derece önem arz eden yazısını okudum.

Sayın Çiçek, Petrolspor’un yeniden TPAO bünyesine alınması gerektiğine işaret etmiş ve konuya tüm basın mensuplarının ve siyasi alanın gereken katkıyı sunmaları tavsiyesinde bulunmuş. Bakanlık, TPAO Genel Müdürlüğüne neyi söyleyecek ki zaten Petrolspor’un Genel Müdürlük üzerindeki intiba bu takımın TPAO üzerinde bir yük olduğunu ve bu takımdan bir an evvel kurtulma çarelerini aradığını ve nitekim Batman Bölge Müdürü Bayram Kara döneminde ve de bu takım ne yazık ki kapının önüne konulmuştu.

Türkiye’nin en kalburüstü ve en tanınmış bir idolü olan TPAO’nun bir takımı kaldıramayacak kadar basitleştirildiğini hep birlikte üzülerek izlemiştik.

Yapılan tüm baskılara ve girişimlere tüm hamlelere rağmen TPAO genel müdürlüğü yetkileri bu takımı sanki bir öcüymüş gibi sırtlarından atmakta ısrar etmişlerdi.

Bu yüzden Sayın Avukat Murat Çiçek kardeşimizin fikrini ve önerisini son derece yerinde buluyorum ama bunun gerçekleşmeyeceğin de ifade etmekte yarar görüyorum.

Sivil yönetimlere devredilen bu güzide takımımızın ilimizin en büyük reklâm aracını unutma gafletinde bulununlar ne yazık k takıma gereken katkıyı sunma adına hiçbir olumlu adım atmakta ısrar ettiler.

Petrolspor, 60 yıllık mazisi olan ve Batman’la özdeşleşen bir futbol takımıdır.

Bu nedenle tüm Batman halkının ve Batmanlı sporseverlerin bu takıma gereken her türlü maddi ve manevi desteği vermelerinde büyük yarar olacaktır.

Özellikle iş adamlarımızın bu takıma karşı olan suskunluklarına bir anlam vermek mümkün değildir.

Bu takım öyle bir üç durumda ve öylesine maddi yönden öylesine büyük bir sıkıntı içinde çabalayıp dururken Batman halkının ve Batman iş adamlarının bu takıma içten gelerek bir katkı sunma arzularının depreşmediğini büyük bir üzüntü içinde izlemekteyiz.

Halen futbolcuların yemeklerini bile borca yediği bir kulübümüzün futbolcularını gerçek anlamda fedakarlıklarından ötür kutluyor, böylesine çaresiz bir duruma düşen bu olmazsa olmaz abidemiz durumda olan bu takıma gereken katkıyı sunma adına tüm Batmanı seven işadamlarına katkı sunma çağrısında bulunuyorum.

266 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.