Hoşgeldiniz  

PETROLSPORLU ATLETLER, DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONASINDA

admin | 20 Haziran 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Dağ Koşusu U18 Dünya Kupası ve Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nın seçmesi niteliğindeki yarışma Trabzon ili Köprübaşı ilçesinde yapıldı.
Bu yıl ikinci kez Köprübaşı’nda yapılan Dağ Koşusu Milli Takım seçme şampiyonası, U18, U20 ve büyükler yaş gruplarında gerçekleşti. Yaklaşık 160 atletin yer aldığı koşular sonunda podyuma çıkan sporculara sponsor firma Ulaşım Sigorta tarafından para ödülleri dağıtıldı. U20 yaş grubunda ilimiz adına katılan Batman Petrolspor’un başarılı sporcusu Ruken Tek Türkiye şampiyonu olurken, yine bir başka Petrolspor’lu Ramazan Yıldız ise U18’de ise Türkiye şampiyonu olarak milli takıma girmeyi başardı. Ruken Tek’in Avrupa şampiyonası için İsviçre’ye ve Ramazan Yıldız’ın ise Dünya Şampiyonası için İtalya’ya gideceği açıklandı.
DEMİR “SPORCULARIMIZI KUTLUYORUM”
TPAO Batman Bölge Müdürü ve Petrolspor Kulüp Başkanı Mustafa Demir “Trabzonda yapılan milli takım seçmesinde iki sporcunun Türkiye şampiyonu olarak milli takıma girmelerinden dolayı mutlu olduklarını, ülkemizi ve Batmanımızı, Petrolspor’umuzu İtalya ve İsviçre de yapılacak olan müsabakalarda temsil etmelerinin önemli olduğunu, bu büyük başarıdan dolayı başta sporcular olmak üzere antrenörlerimizi ve emeği geçen herkesi kutladığını, her iki sporcuyu da milli takımda üstün başarı dilerim” dedi.

229 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.