Hoşgeldiniz  

PiYASA ALLAK BULAK

Halit BEYTÜT | 25 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her ne kadar iktidar yetkilileri pazarın içler acısı durumunu görmezden gelip ortamı güllük gülistanlık gösteriyorsa da madalyonun diğer yüzüne bakıldığında duru hiç da iktidarın söylediği gibi değil. Pandemi ile birlikte bozulan esnaf, paraya iyice sıkıştı. Borçlar aldı başını gidiyor piyasada ise yaprak kımıldamıyor. Vatandaşın cebinde para olmadığı için alışverişe bile çıkamıyor ama iktidar yetkililerine bakıldığında doların 8 liraya dayanması, oluşan sıkıntılar geçiciymiş umursanmaması gerekirmiş

Pandeminin insanlar üzerinde yaptığı tahribat asla küçümsenmemeli. Ülkemiz deki, esnafı, emekliyi, işçiyi, memuru derinden sarsmıştır.

Pandeminin bir diğer tahribatı ise elektrik, doğalgaz faturalarının katlanarak vatandaşa yüklenmesi. Zaten pandemi yüzünden sadece gıda tüketimini karşılayabilen vatandaş bu kez de gelen faturalarını ödeyemez duruma düşüyor, üstelik faturalarını yatıramayan vatandaşın elektrik ve doğalgazı kesilip bu kış kıyamette büsbütün perişan oluyor ülkemin vatandaşı.

Pandemi illeti yüzünden tüm Avrupa ülkeleri vatandaşının mağdur olmaması için her türlü desteği vatandaşına sunarken, benim ülkemin vatandaşı faturasın ödeyemedi diye elektrik ve doğalgazı kesiliyor iktidarın zati muhteremleri bu olumsuzluğa ne yazıktır ki sadece seyirci kalmakla yetiniyor, vatandaş bu kış mevsiminde doğalgazı kesilmiş, elektriği kesilip karanlığa mahkum edilmiş umurlarında değil

Dünyanın hiç bir ülkesinde vatandaşını bu kadar çaresiz bırakan ülke yok. Onlar ülke vatandaşı var diye bizlerde varız diyor bizde ise dediğim dedik astığım astık, kestiğim kestik teorisiyle koca ülkeyi sindirme, korkutma düşüncesiyle yönetiriz diyorlar.

Türkiye vatandaşı hiç bir iktidar döneminde bu kadar çaresizleştirmiş ve hiç bu kadar yalnızlaştırılmamıştır.

Ekonomik açıdan ülke vatandaşı hiç bu kadar sıkıntıya uğramamış ve hiç bu kadar kendin ne yapacağını bilemez durumun düşmemiştir.

Elimiz kolumuz bağlı iktidarın söylediği demokrasi kılıcı gibi kabullenip duruyoruz beri yanda halk tüm perişanlığıyla baş başa kalmak zorunda bırakılıyor.

Koca ülkede kime dokunsanız bin ahla feryat ediyor ama bu feryat figan hassas kula bulamıyor. Pandemi de vatandaşa ve esnafa verdikleri bin liralık yardımı bile müjde olarak lanse ediliyor.

Karnı tok sırtı pek olanlar vatandaşın içinde bulunduğu perişanlıkta söz bile edilmiyor.

Piyasada yaprak kımıldamıyor, esnaf siftah bile yapamadan dükkânı kapatıyor, işsizler ordusu her geçen gün katlanarak artıyor ama iktidarın umurunda bile değil.

Halk perişan, işçi ve emekli zaten çaresizlermiş ama iktidar her ne hikmetse bu konulara değinmek bile istemiyor.

Hâl böyle iken ülkede büyük bir ekonomik kriz yaşanırken vatandaşını göz ardı eden ülke yöneticileri utansın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden

102 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.