Hoşgeldiniz  

POLAT, KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

admin | 07 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Gelecek Partisi Batman İl Başkanı Abdulbaki Polat, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla  kadına yönelik yaşanan şiddete değindi.

Başkan Polat, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada “Kadınların fedakâr, ailesine ve topluma emek veren, onları seven ve insanlığın umudunu yeşerten, gelecek nesilleri yetiştiren özelliği ile değeri ölçülemeyecek kadar önemli bir konumdadır. Her geçen gün ne yazık ki kadın cinayetlerinde bir artış yaşanmaktadır. Verilen cezalar ne yazık ki caydırıcı değildir. Kadınlarımız faali meçhul bir cinayete kurban gitmeden ne yazık ki hiçbir işlem yapılmamaktadır. Bu da bu cinayetlere ortak olmak demektir” dedi.
Başkan Polat “Kadınlar, yaşamımızın doğumdan ölüme kadar her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, anne olmanın getirdiği büyük kutsallığa sahip olan, sorumluluk sahibi, ailesine yön veren ve gelecek nesilleri yetiştirenlerdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında da büyük fedakârlıklar gösteren kadınlarımız tüm dünya ulusları içinde saygı ve sevgiyi hak etmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle ellerini değdirdikleri her yere değer katan, hayatımızın her alanında yer alan sevgi, şefkat ve merhamet duygularıyla varlıklarını hissettiren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.