Hoşgeldiniz  

PROF. DR. BARAN ÖĞRENCİLERLE BULUŞUYOR

admin | 03 Kasım 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Derneği (Beka*Der) Batman’da üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik Prof. Dr. Yusuf Baran’la ‘Geçmişten Geleceğe Bilginin Gücü’ isimli panel düzenleyecek.

Sosyal sorumluluk projelerinde önemli çalışmalara imza atan Beka*Der, bu sefer de Batman’da üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik panel düzenleyecek.  7 Kasım Pazar günü saat 15:00’te Batman Kültür İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenecek “Geçmişten Geleceğe Bilginin Gücü” isimli panelle İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran öğrencilerle buluşacak. Rektör Prof. Dr. Baran, öğrencilere bilgi ve deneyimleri aktarmanın yanı sıra üniversite ve meslek seçimlerinde önemli konulara değinecek.

BEKA*DER BAŞKANI TUNÇ’TAN PANELE DAVET

Üniversite hayali kuran ve üniversiteye hazırlanan tüm öğrencileri panele davet eden Beka*Der Başkanı Ferit Tunç “akademik camianın önemli isimlerinden biri olan ve aynı zamanda hemşehrimiz olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, düzenleyeceğimiz panelimizde bilgi ve birikimlerini üniversiteye hazırlanan öğrencilere aktaracak. Oldukça verimli geçeceğini düşündüğümüz panelimize üniversiteye hazırlanan tüm öğrencileri bekliyoruz” dedi.

PROF. DR. YUSUF BARAN KİMDİR?

Prof. Dr. Yusuf Baran, 11 Aralık 1977 tarihinde Batman,  Beşiri’de doğdu. İlk, orta ve Lise eğitimini Beşiri’de aldı. 1998 yılında Dicle Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Biyoloji Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek Lisans derecesini 2002 ve Doktora derecesini 2006 yılında ODTÜ’den aldı. 2007 yılı Mayıs ayından beri İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Prof. Dr. Yusuf Baran’ın çeşitli kurumlar tarafından desteklenen 40’ın üzerinde bilimsel araştırma projesi, 350’nin üzerinde yayınlanmış bilimsel makalesi, ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş bildirisi ve bir adet kitabı bulunuyor. Dr. Baran, 26 Kasım 2018 tarihi itibariyle İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü ve İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

43 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.