Hoşgeldiniz  

RAFLARDA ETİKETLER HER GÜN DEĞİŞİYOR…

Halit BEYTÜT | 18 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Marketlerde çalışanların acı bir itirafı geldi ne diyor market çalışanı biliyor musunuz? ” biz raflardaki etiketleri her gün değiştirmekten yorulduk” işte hayat pahalılığın da acı bir itirafıdır bu sözler.

Ülke vatandaşının yaşam gereksinimlerine aralıksız gelen zamlar artık gerçekten çekilmez hal almış bulunmaktadır.

Her ne kadar iktidarın zatı muhteremleri har zamanki tavırlarıyla bu çıkılmaz durum karşısındaki olumsuz tavırlarını ortaya koyup, görmezlikten geliyor ve biz uçuyor ve dünyada en iyi ülkeler arasında olduğumuzu iddia edip uyutma taktiklerini sergiliyor olsalar da görünen köy artık kılavuz istenmiyor.

Dolar almış basını gidiyor, fabrikalar yani iş insanlarının ürettiği fabrikalar artan döviz kuru karşısında çalışanlarını işten çıkarıp üretime ara veriyor.

Şekere LPG’ye yapılan yeni zamlarla da zam furyasının devam edeceğinin sinyalini veriyor da hal artık isyan etme noktasına bile gelmiş bulunmaktadır.

Millet zamla yatıp zamla kalkar hale getirildi. Buna rağmen hala pişkin pişkin adeta halkla alay eden bir iktidarla yüz yüze kalmış bulunmaktayız.

Halk bu acımasız zamlar altında ezilip çaresizleşiyorsa, marketlerdeki etiketleri değiştirmekten çalışanları yorulduklarını acı bir şekilde itiraf ediyorsa ve tüm bunlara seyirci kalınıp denetim yapma gereği bile duyulmuyorsa artık vatandasın sığınacak bir limanı bile kalmamış demektir.

Kendi vatandaşının bu denli haksızlığa uğradığı gerçeğini hala duymayıp sadece günü kurtarma hesapları içinde olanlara vatandaşı nasıl güven duyacak ve nasıl kendilerinden memnun olduğunu söyleyebilecek doğrusunu söylemek gerekirse son derece merak ediyorum.

Halk artık tükendiğini ve hiç bir şey yapma gereğini bile duyamaz hale gelmiştir de buna seyirci kalanların vicdanı hiç mi sızlamaz?

21 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.