Hoşgeldiniz  

RAHMİNDEN 25 TÜMÖR ÇIKARILDI

admin | 21 Ekim 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Rahminde bulunan tümörler nedeniyle gittiği birçok hastanede rahminin alınma riskinin yüksek olduğu söylenen hasta Özel Batman Dünya Hastanesi Kadın Doğum Servisin de gerçekleştirilen başarılı bir operasyon ile sağlığına kavuştu.

38 yaşında bekar olan hasta uzun süredir myomları olmasına ve kendisine ameliyat önerilmesine rağmen ameliyat seçeneğini erteleyerek sağlığını ihmal etmişti. Gittiği birçok hastanede rahminin alınma riskinin yüksek olduğu söylenen hasta çareyi, Özel Batman Dünya Hastanesi Kadın Doğum Polikliniği’ne başvurmakta buldu.

Hastada en büyüğü yaklaşık 14 cm olan birden çok myom olduğu ve myomların hastanın tüm karnını dolduracak boyutlara ulaştığı tespit edildi. Hastaya rahim korunarak, sadece myomlarının alınacağı ameliyat seçeneği önerildi. Daha sonra hastanın rızası alınarak, genel anestezi altında, Op. Dr. Yusuf Çakmak ve Op. Dr. Mahmut Karakış tarafından yaklaşık 3 saat süren riskli bir operasyonla, rahmi alınmadan 25 adet irili ufaklı myom çıkarılarak operasyon başarılı bir şekilde tamamlandı.

44 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.