Hoşgeldiniz  

RAMAN DAĞINDAKİ PETROL ATIKLARI TEMİZLENDİ

admin | 30 Ekim 2022 | Sağlık, Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

RAMAN DAĞINDAKİ PETROL ATIKLARI TEMİZLENDİ

Geçtiğimiz Ağustos ayında Raman Dağı bir Çizgili Sırtlan’ın boğulduğu haberi ile yerel ve yaygın medyanın gündemine giren petrol atıklarının üzerine giden Batman Çevre Gönüllüleri Derneği, yerinde tespit edip, görsel görüntülerle kayıt altına aldığı kirlilik belgelerini TP Bölge Müdürü Mustafa Demir’e ileterek alanın temizliğini istemişti. Basından gizli yürütülen diplomasi sayesinde Raman Dağındaki petrol atıklarının tamamen temizlendiği açıklandı.

“TP MÜDÜRÜ MUSTAFA DEMİR SÖZÜNÜ TUTTU, ALAN TEMİZLİĞİ SAĞLANDI”

Raman Dağı’nda Çevrecilerin yerinde tespit edip, kayıt altına aldığı derelerdeki petrol atıkları TP ekipleri tarafından tamamen temizlendi. Gizlice yürüttükleri diplomasi ile hayırlı sonuç aldıklarını belirten Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argunağa “TP Bölge Müdürü Mustafa Demir Bey, bize verdiği sözü tuttu, petrol atıkları ile kirlenmiş alanı temizlettirdi. Kendilerinin verdiği izinle gidip tespit ederek görsel olarak kayıt altına aldığımız dereden 340 kamyon kontamine kirlenmiş taş, toprak ve petrol atığı Biyorem alanına taşındı” diyerek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Argunağa şu açıklamayı yaptı “Yılların ihmali olan derelerdeki atık alanına ekipleri göndererek kirliliği tamamen temizlettikten sonra TP Bölge Müdürü Mustafa Bey, tarafımıza bilgi vermiştir. Yıllarca gecikmiş olan asli görevlerini yapmış olmasına rağmen vesile olduğumuz bu olumlu gelişmeye sevindik. Yaklaşık bir ay boyunca yürütülen çalışmalarda toplamda yaklaşık 340 sefer ile, kontamine taş ve toprak, Batıraman biyorem alanına taşınmıştır. Ayrıca Raman Kamp Şefliği tarafından Raman-3 nolu istasyondaki petrol tutma havuzunda ileride yaşanabilecek olası taşmalara karşı set şeklinde beton havuz yapılmıştır. Bize yapılan açıklamaya göre Biyorem alanında çeşitli işlemlerden sonra kalacak petrol atıkları akretide olmuş bertaraf tesislerine gönderilecektir. Doğadaki canlıların petrol atıklarına bulanarak ölmesi kader değildi. Halkımızın sağlığı, doğamızın korunması için mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.