Hoşgeldiniz  

RAMAZAN AYI DENETİMİ

admin | 09 Nisan 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

RAMAZAN AYI DENETİMİ

​Gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla, market ve fırınlara yönelik ramazan ayı münasebetiyle gıda denetimi yapıldı.

Denetime; Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Mehmet Aydın, İl Müdür Yardımcısı Reşat Çiftçi, Gıda ve Yem Şube Müdürü Sedat Coşkun ve Gıda Kontrol Ekipler katıldı.

Yapılan denetimde, işletmelerin kayıt belgeleri, ürünlerin son kullanma tarihleri, etiket bilgileri, satış koşulları ve gıda maddelerinin muhafaza durumları kontrol edildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Müdür Mehmet Aydın “Özellikle ramazan ayında tüketimi artan unlu mamuller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, ekmek ve tatlı gibi ürünleri üreten ve satan işletmelerin denetimlerine ağırlık vereceğiz. Vatandaşlarımızın satın aldıkları gıdaların son kullanma tarihleri ve etiket bilgilerini kontrol etmesi konusunda daha dikkatli olmalarını ve daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın halk sağlığı ve gıda güvenliğini ilgilendiren tüm ihbar ve şikayetlerini Alo 174 Gıda İhbar Hattımıza bildirmelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.