Hoşgeldiniz  

RAMAZAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

admin | 04 Mayıs 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

RAMAZAN BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Batman Valiliğinin ev sahipliğinde Atatürk Parkı’nda Ramazan Bayramı nedeniyle düzenlenen ‘Halkla Bayramlaşma Töreni’ yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Ramazan Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen kutlama ve ziyaretlere; Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Garnizon Komutanı Hava Seyrüsefer Albay İhsan Kaplan, Vali Yardımcısı Kadir Kılıç, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Adem Taşkın, kamu kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, şehit yakınları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMINA YOĞUN İLGİ

Bayramlaşma töreninde halkla bir araya gelen Vali Şahin vatandaşlarla tek tek bayramlaşarak, Ramazan Bayramlarını kutladı. Daha sonra Vali Hulusi Şahin ve AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir birer selamlama konuşması yaptı.

Konuşmasında Ramazan ayı maneviyatının toplumun bütün katmanlarına sirayet ettiğini ifade eden Milletvekili Özdemir “Bu Ramazan ayında; yardımlaşmada, muhabbette, ziyarette, akrabalarla bir araya gelmekte, fakir-fukarayla sofrasını paylaşmakta, tasasını ve sevincini paylaşma nasip oldu. Biz de hep birlikte kendi çapımızda yardımlaşma müessesini çalıştırarak güzel ve huzur içinde bir Ramazan geçirdik. Sizlerin nezdinde bütün Batmanlı hemşerilerimin ve bütün İslam aleminin bayramını tebrik ediyor, hayırlı bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Daha sonra vatandaşlara hitap eden Vali Şahin “Bizler huzur içerisinde güzel bir Ramazan ayı geçirdik. Şimdi de mübarek Ramazan Bayramını hep beraber idrak ettik. Batman için Ramazan Ayı gerçekten güzel geçti. Yağmurlar yağdı, çiftçimizin yüzü güldü. Batman’da bayramlaşma öncesinde fitreler, zekâtlar verildi, gıda paketleri dağıtıldı. Böylece dayanışmanın en güzel örnekleri Batman’da verildi. Ama bu yaşadığımız güzel örnekler her tarafta aynı şekilde gerçekleşmiyor. Kudüs ve kuzey komşumuz Ukrayna’da sivillerin yaşadıkları mağduriyetleri hep birlikte izliyoruz. Dolayısıyla güçlü bir devlete, güçlü bir ekonomiye ve güçlü bir orduya sahip olursak, huzurlu ve güzel günler bizim olur, aksi taktirde bu coğrafyada huzurla bir lokma ekmeği yedirmezler. Bu yüzden her zaman güçlü ve kuvvetli olmalıyız, birlik ve beraberliğimizi her daim muhafaza etmeliyiz. Milli mesele olduğunda yekvücut olmayı bilmeliyiz. Zaten millet olabilmenin ortak vasfı, ortak tasada, ortak kıvançta, ortak gelecekte birliktelik demektir. İşte bunu yakaladığımız zaman önümüzde duracak hiçbir güç yoktur” dedi.

Konuşmasının sonunda Vali Şahin “Batman Valiliği olarak düzenlemiş olduğumuz bayramlaşma törenine katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, ailelerinizle birlikte ramazan bayramınızı kutluyorum. İnşallah nice bayramlara Rabbim sağlıkla, sıhhatle, refah içinde, hep birlikte ulaştırmayı nasip etsin” diye konuştu.

GÖREV BAŞINDAKİ İTFAİYE ERLERİ, ASKERİ PERSONEL VE EMNİYET MENSUPLARI ZİYARET EDİLDİ

Vali Şahin ve Milletvekili Özdemir, bayramlaşma programının ardından protokol üyeleri ile birlikte bayramı görev başında geçiren Batman Belediyesi İtfaiye erlerini, İl Jandarma Komutanlığında görevli askeri personeli ve Batman Özel Harekat Kampüsünde görev yapan emniyet mensuplarını ziyaret ederek bayramlaştı.

HASTALARA BAYRAM ZİYARETİ

Vali Hulusi Şahin, Eşi Ebru Şahin ve Milletvekili Ziver Özdemir, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine bayram ziyaretinde bulundular.

Rahatsızlıkları sebebiyle bayramlarını hastanede geçiren vatandaşlarla bayramlaşan Vali Şahin, acil şifa dileklerinde bulundu, hekimlerin ve sağlık çalışanlarını Ramazan Bayramlarını kutladı.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ VE ÇOCUK EVLERİ SİTESİ ZİYARET EDİLDİ

Daha sonra Vali Hulusi Şahin, Eşi Ebru Şahin ve Milletvekili Ziver Özdemir ile birlikte, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri Sitesi’ni ve Engelsiz Yaşam, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Merkezi’ni ziyaret ederek, burada kalan çocuklarla ve engelli vatandaşlarla bayramlaştı.

ŞEHİT AİLELERİNE BAYRAM ZİYARETİ

Vali Şahin daha sonra ilimizde ikamet eden şehit ailelerini evlerinde ziyaret ederek, bayramlarını kutladı.

Vali Hulusi Şahin ve Eşi Ebru Şahin; 1992 tarihinde İlimiz Hasankeyf ilçesi Karaköy ve Uzundere Köy yolu üzerinde terör örgütü tarafından pusu kurulması sonucu çıkan çatışmada şehit olan Güvenlik Korucusu Hüseyin Oğuz’un ailesini ve 1989 tarihinde, Siirt/Pervari ilçesi Yaprak Tepe köyünde,  Köy Hizmetlerinde şoför olarak çalışmaktayken teröristler tarafından şehit edilen Mehmet Emin Alim’in ailesini ziyaret ederek, Ramazan Bayramlarını kutladı.

Şehit aile ziyareti sırasında Vali Şahin’e Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek eşlik etti.

Vali Şahin bayram ziyaretleri kapsamında Eşi Ebru Şahin ile birlikte 92 yaşındaki Batman’ın ilk kırtasiyecilerinden Şevket Çelebi’yi evinde ziyaret ederek, bayramını kutladı.

34 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.