Hoşgeldiniz  

RAMAZAN DENETİMLERİ YAPILDI

admin | 13 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’da ‘Yediğimiz içtiğimiz şifa olsun’ sloganıyla Ramazan ayı öncesi tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla unlu mamuller, fırınlar ve marketlere yönelik denetimler yapıldı.

Rutin olarak devam eden gıda denetimler, Ramazan ayı sebebiyle Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından sıkılaştırıldı.

İl Müdürü Mehmet Gün ile Gıda ve Yem Şube Müdürü Hakan İleri’nin katıldıkları denetimlerde gıda işletmelerinin işletme kayıt belgeleri, fiziki ve hijyen şartlarının denetimi yapıldı. Gıda işletmelerinde maske, mesafe ve temizlik konularında gerekli uyarılarda bulunuldu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdür Mehmet Gün “Öncesinde olduğu gibi Ramazan ayı boyunca da denetimlerimize büyük bir özveriyle devam edeceğiz. Gıda kontrol ekiplerimiz tarafından tüketici sağlığının korunması amacıyla gıda hareketliliğinin çok olduğu Ramazan ayı boyunca özellikle vatandaşlarımızdan ricamız gıda ile ilgili karşılaştıkları sorunları ALO 174 gıda ihbar hattımızı arayarak bildirmeleridir. Ayrıca bütün İslam alemine mübarek Ramazan ayının hayırlar getirmesini dilerim.” diye konuştu.

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.