Hoşgeldiniz  

RAMAZAN FIRSATÇILARINA DİKKAT!

Halit BEYTÜT | 07 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her Mübarek ramazan ayını sabırsızlıkla bekleyen ve haksız para kazanmayı alışkanlık haline getiren nice vicdan yoksunu insanların olduğunu geçmiş ramazan aylarında gören biri olarak bu mübarek ramazan ayı başlamadan şimdiden sattıkları ürünlere zam yapma hazırlığı içine girdikleri duyumunu alıyoruz.

Bu nedenle şimdiden haksız kazanç elde edebilme telaşına giren bu ramazan fırsatçılarına denetim ekiplerinin son derece sıkı bir deneyim mekanizmasını hayata geçirmelerinde büyük yarar olacaktır.

Alım gücü zaten tıkanmış olan halkımızı soyup soğana çevirmek isteyenlere kesinlikle fırsat verilmemeli ve böylesine haksız kazanç elde etmek isteyen vicdan yoksunlarına meydan boş bırakılmamalı diyorum.

Yıllardır bu ilde yaşamını sürdüren biri olarak her mübarek ramazan ayını da sattıkları zorunlu tüketim olan gıda ürünlerine diledikleri gibi zam yapanlardan bu halk çok çekmiştir de ne yazık ki bu ramazan ayına saygı göstermekten yoksun olanlar yine ramazan ayını fırsat bilecek ve haksız kazanç elde etmek için şimdiden kollarını sıvamış bulunmaktalar.

Basta belediye zabıta ekiplerimiz olmak üzere bu insanlara kesinlikle fırsat vermemeleri ve devamlı bir denetimle denetlemelerini aksatmaksızın hayata geçirmeleri zaruret kazanmalıdır.

Batmanda her ramazan ayında üzülerek ifade etmek isterim ki vatandaşın alım gücünü düşünmeyen ve nasıl olursa olsun alırlar zihniyeti hâsıl olduğundan zam yağmurlarını aksatmadan sürdüren belirli bir kesim var.

İşte biz basın mensupları olarak bu fırsatçılara kesinlikle meydan bos bırakılmamalı ve denetimlerin aralıksız bir şekilde sürdürülmesinin tüketici halkımızın bu mübarek ayı rahat bir şekilde geçirmelerine olanak sağlanmalıdır.

Denetimlerin aralıksız sürdürülmesi halinde halkımız bu mübarek ramazan ayını sıkıntı çekmeden eda etmeleri sağlanacaktır.

Bu konuda gerek belediyemiz zabıta ekipleri ve gerekse de denetim birimlerinin konuya gereken hassasiyeti göstermeleri halinde halkımız bu mübarek ramazan ayında sıkıntı çekmeden dini mucibelerini huzur içinde eda etmelerine olanak sağlanacak ve halkımız ramazan fırsatçılarına aman vermeyen yetkili mercilere minnettar kalacaklardır.

86 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.