Hoşgeldiniz  

RAMAZAN FIRSATÇILARINA DİKKAT…

Halit BEYTÜT | 28 Nisan 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir mübarek ramazan ayına ada etmemize sayılı günler kaldı.

Her ramazan ayında olduğu gibi ramazan ayın fırsat bilip sattığı ürünlerine fahiş zamlar bindirenlerin çok olduğunu biliyor ve bu düşüncede olanları her zaman olduğu gibi Ramazan ayının yüzü suyu hürmetine haksız kazanç elde edebilmek amacıyla bu mübarek aydı günah dinleyemeyenlerin artık insafa gelmeleri ve vatandaşın sırtına taşıyamayacakları kadar yük yüklememe gibi bir tutum sergilemelerini temenni ediyoruz.

Batman Esnaf Odaları birliği başkanı Salih Kaplan bu mübarek ayda esnaf kesimine seslenerek fiyatları makul seviyede tutamları çağrısında bulundu bun nazar itibaren alırlar mı bilmem ama ben her ramazan ayını fırsat bilin haksız kazanç elde etmekte ısrarlı olanların bu çağrıya uyacaklarını kesinlikle tahmin bile etmiyorum.

İslam âleminin en mukaddes aylarından biri olan ramazanı şerife saygı duyup insanlarımızı incitmeyecek seviyede emtialarının ucuza bile sattıklarını müşahade ettiğim dini bütün ve ramazan ayına saygı duyan insanlarımızın olduğunu da burada vurgulamak isterim Bizler böylesi bir anlayış içinde mübarek ramazan ayına hürmeten vatandaşın ekonomik durumunu görerek çeşitli ürünlerine zam yapma gibi bir talihsizlik içine girmeyenleri tüm halkımız adına tebrik ediyor kendilerine özellikle halkımız adın teşekkürü bir borç bildiğimi ifade etmek isterim. Ramazan ayı bilindiği gibi hayır ve hasenatların içten gerek yapıldı bir mübarek aydır.

Hal böyle iken ramazan ayını fırsat bilip nasıl olursa almak zorundalar diyerek ürünlerine fahiş fiyat biçenlerin elbette ki yaptıkları yanlarından kalmayacak ve mahşerde bunun hesabını verecekler.

Bu vesileyle bu mübarek aydı her ramazan ayında olduğu gibi hayırseverlerimiz yine üzerlerine düşeni yapacak ve yardıma muhtaç insanlarımızın bu mübarek ayda bir nebzecik olsun rahatlamalarını sağlamak için ellerinden gelen yapacakları umudunu taşımaktayım İlimizde gerçekten son derece hayırsever insanlarımızın olduğu gerçeğini hiçbir zaman inkâr edemeyiz.

Bunların tümünün her ramazan ayında olduğu bir bu mübarek ayda d üzerlerine düşeni fazlasıyla yapacakların v dar gelirli vatandaşlarımızın ramazan ayına sıkıntısız bir şekilde geçirmelerine olanak sağlayacakları umudunu taşımaktayım.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ülkemiz insana ve ilimiz vatandaşların ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyor tüm hemşerilerimizin mübarek ramazan şerifini içtenlikle tebrik ediyorum.

257 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.