Hoşgeldiniz  

RAMAZAN ÖNCESİ SIKI DENETİM

admin | 31 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

RAMAZAN ÖNCESİ SIKI DENETİM

Batman Belediyesi, yıl boyunca sürdürdüğü denetimlerini Ramazan ayı öncesinde artırdı.

Zabıta Müdürlüğü’nün denetimlerine; Vergi Dairesi, Emniyet Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi İl Müdürlüğü personeli de eşlik etti.

Batman’ın tüm mahallelerinde eş zamanlı yapılan Zabıta Müdürlüğü denetimlerinde 9 ekip ve 87 personel, marketlere ani denetim gerçekleştirilirken, temel tüketim ürünlerinden alınan yüzde 8’lik KDV oranın denetimlerinde faturaların çıktıları alınarak ürünlerin tarihlerinin geçip geçmediği de kontrol edildi.

Gündem konusu olan gıda malzemelerinin stoklanıp stoklanmadığı konusunda ambar ve depolara da sürpriz baskın düzenleyen ekipler, tüketim tarihi geçen ürünlere el koyarak market sahipleri hakkında cezai işlem başlattı ve ürünleri de imha etti.

Batman Belediyesi Zabıta Müdürü Muharrem Kara, Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’in talimatıyla gerçekleştirilen Ramazan ayı öncesi denetimin sıkı bir şekilde yıl boyunca da devam edeceğini söyledi.

Yetkililer ayrıca, vatandaşların alışveriş yaptıklarında aldıkları ürünlerin son kullanma tarihini ve kasa fiyatını kontrol etmeleri konusunda uyarılarda bulundu, tespit edilen olumsuzluklarda Belediyenin Alo 153 Beyaz Masa birimine bildirmeleri durumunda gereğinin yapılacağı belirtildi.

 

32 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.