Hoşgeldiniz  

RAMAZANI YOK SAYANLAR.

Halit BEYTÜT | 26 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mayıs ayının 6 sın da başlayan mübarek ramazan ayı ile ilgili ramazan ayını fırsat bilip haksız kazanç elde etmek isteyenlere seslenmiş ve bu mübarek ayan yüzü suyu hürmetine emtiaların vatandaş zora sokacak zam yapmamaları şeklinde bir azı yazmıştım.
Özellikle ilimizde fakir ve muhtaçların çok olduğu gerekçesiyle vatandaşlara seslendiğimiz bu yarı ne yazıktır ki nazarı itibare alınmadı ve ramazan ayı ile birlikte zam furyalarını devam ettirip vatandaşın canını yakmaktan kaçınmadılar.
Böylesine para hırsına kapılıp muhtaç ailelerin bile ramazan ayını rahat geçirmelerine olanak tanımayıp ürünlerine olmadık zamları yükleyenlerin ne denli İslam’a hizmet ettiklerine tanık olmaktayız.
Bizler geçmişte komşusu açken rahat uyuyamayan insanlardık peki şimdi ne oldu da böylesine para hırsına büründük anlamak mümkün değil.
Mübarek Ramazan ayının yüzü suyu hürmetine bile kulak asmakta ısrar edenlerin vicdan muhasebesi yapmaları zaten beklenmez.
Bu yüzden ben özellikle ilimiz insanlarının son derece yardımsever insanlar olduğuna geçmişte zaten tanık olmuşuzdur.
Yardımseverlerimizin dışında ürün satmakla geçimlerini kazananların ise yardımlaşma şöyle dursun vatandaşın sırtından nasıl haksız kazanç edebilirim düşüncesin taşımaktadırlar, tabiî ki bunda gerçekten vicdan sahip olup tüketiciye zora sokmak için çabalayan esnafımız da bulunmaktadır onları elbette ki tenzih ederim.
Batmanlılar gerçek manada hayırsever insanlardır bunun kanıtı da ilimiz en çok dilenci bulunduran bir şehir yani anlayacağınız başka illerde rahat bir şekilde dilenmeyenler soluğu yardımseverlerin çok olduğu Batmanda almaktadırlar.
Batman bu yüzden şanslı mı şansız mı desem, gerek dilenci furyasına tutulan ve gerekse de mübarek ramazan ayını fırsat bilip sattığı ürünlere olmadık zamlar yaparak insanlarımızın cebindeki birkaç kuruş paraya göz dikenlerin memleketi olmamalıdır batman.
Bizler ne kadar bu konuya temas etsek de bunu kulak tıkayanların da olduğun biliyoruz ama bizler yine de bu mübarek ramazan ayının yüzü suyu hürmetine bir nebze olsun insaf ve vicdanların galebe gelmesini dillendireceğiz isteyen dinler istemeyenler de dinlememe gereğin duymayabilirler bizler buna elbette ki saygı duyuyoruz Unutulmasın ki kendi fakirini doyuramayanlar ülkesini asla sevenler olarak anılmayacaklardır.

351 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.