Hoşgeldiniz  

REKTÖR DEMİR, ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

admin | 22 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

 

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Törenine katıldı.

Türk kültür ve sanat hayatına önemli katkılarda bulunan, Türkiye’nin kültür ve sanatının yücelmesine çalışan, özgün eserleri veya hizmetleriyle üstün kabiliyet gösteren kişi ve kurumları devlet adına onurlandırmak amacıyla düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüller sahiplerine takdim edildi.

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Teknolojinin ve internetin sunduğu sınırsız denebilecek imkânlar, insanların gönlünden süzülüp gelen eserlerin yerini dolduramaz, dolduramayacaktır” dedi.

Kültür, sanat ve eğitim alanlarına yoğunlaşmamız gerektiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında “Fiziki mekânların içini de her yönüyle doldurmamız gerekiyor. 2053 vizyonumuzun ana taşıyıcısı eğitim ve kültür olacaktır. Ruhu esir bir insanın bedeni özgür olamaz. Kültür ve sanatta yapacağımız atılımla ruhumuzu esaretten kurtaracağız ki bedenimizi de özgür bırakabilelim” ifadelerini kullandı.

38 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.