Hoşgeldiniz  

REKTÖR DEMİR, TRT GAP RADYOSUNA KONUK OLDU

admin | 09 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi kapsamında “Enerji” alanında pilot üniversite seçilen üniversitenin çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla TRT GAP Radyosuna konuk olarak açıklamalarda bulundu.

Rektör Demir, enerji alanında ihtisaslaşmayla beraber Batman Üniversitesinde yapılmaya başlanan proje çalışmaları ve ihtisaslaşmayla bölgeye sağlanacak katkıların detaylarını TRT GAP Radyosunda anlattı.

Üniversitelerin bulunduğu bölgede öz kaynakları ile ön plana çıkan alanda çalışmalar yaptıklarını belirten Rektör Demir, Batman Üniversitesinin de Batman ilinde var olan enerji potansiyelinin yüksek olması sebebiyle enerji alanında yoğun çalışmalar yürüterek bu payeyi almaya hak kazandığını söyledi. Batman Üniversitesi paydaşlarıyla fikir alışverişleri yaptığını ifade eden Rektör Demir, paydaşlara gerekli olan nitelikli iş gücü ve akademik eğitimleri sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

REKTÖR DEMİR “NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNÜN İSTİHDAMINA YÖNELİK PROTOKOLLERİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Batman ilinin hidrokarbon enerji kaynaklarıyla ön plana çıkmış bir il olduğunu ancak ilde çok sayıda yenilenebilir enerji kaynaklarının da var olduğunu anlatan Rektör Demir, tüm enerji kaynakları ile ilgili proje çalışmaları yürütüleceğini de kaydetti. Enerji alanında çalışmalar yürüten kurum ve kuruluşlarla nitelikli iş gücünün istihdamına yönelik çeşitli iş birliği protokollerine imza atıldığını belirten Rektör Demir, üniversite tarafından verilecek eğitimler ve sertifikasyon programlarıyla kişilerin gerek özel sektörde gerekse kamu kurumlarında istihdam edilebileceklerini ve üst pozisyonlara gelebilmek için gereken donanıma sahip olabileceklerini ifade etti.

REKTÖR DEMİR: “HEDEFİMİZ YABANCI DİL İLE EĞİTİM VERİLEN BÖLÜMLERİ ÜNİVERSİTEMİZE KAZANDIRMAK”

Batman Üniversitesinde enerji alanıyla ilgili lisans ve lisansüstü programları kazandırmak amacıyla faaliyetler yürüttüklerini belirten Rektör Demir, bu alanlarda alanında uzman personellerle paydaşlarımıza gerekli olan nitelikli iş gücünü sağlayarak bölge kalkınmasına katkıda bulunacaklarını söyledi. Enerji alanında çalışmalar yürüten fakültelerde tamamen yabancı dil ile eğitim verilen bölümler açmayı hedeflediklerini söyleyen Rektör Demir, bu doğrultuda Yabancı Diller Yüksekokulunu ön plana çıkarmaya ve geliştirmeye başladıklarını ifade etti.

Enerji alanında ihtisaslaşmanın Batman Üniversitesine ve bölgemize katkılarından söz eden Rektör Demir, yükseköğretime geçecek olan öğrencilerin Batman Üniversitesini tercih etme durumunda alacakları eğitime ilişkin bilgi vererek konuşmasını sonlandırdı.

55 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.