Hoşgeldiniz  

REKTÖR DEMİR’DEN GÜNDOĞAN’A ZİYARET

admin | 14 Nisan 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İkili görüşmelerine hız kesmeden devam eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 13 Nisan 2021 tarihinde YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’ı ziyaret etti.

Bölgesel kalkınmaya yönelik fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyarette, ilimizin doğal zenginlikleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

İlimizin petrol ve sanayi yönünden zengin kaynaklara sahip olduğunu ve bunu bölgesel kalkınma konusunda avantaja dönüştürmek istediklerini anlatan Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesinin öncülüğünde geliştirilen projelerin de yakın zamanda hayata geçirildiğini belirtti.

İlimizin ve bölgemizin kalkınmasına yönelik hazırlanacak çalışmalarda bilginin merkezi olarak yer almaktan mutlu olduklarını ifade eden Rektör Demir, planlanan projelerinde hızlı bir şekilde bölgede hayat bulmasını istediklerini kaydetti. Batman Üniversitesinin bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ışığında ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğini dile getiren Prof. Dr. İdris Demir, günün anısına YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’a hediye takdim etti.

Üniversitelerin şehir ve bölgelerin gelişmesine olumlu katkılar yapan kurumlar olduğunu ve bu nedenle her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını söyleyen Prof. Dr. Naci Gündoğan, üniversitelerin eğitim-öğretim, bilimsel araştırmalar ve topluma hizmet ederek toplumu yönlendirmek gibi önemli misyonlarının bulunduğunu belirtti. Batman Üniversitesinin yapacağı çalışmalara destek vermekten mutlu olacaklarını kaydeden Gündoğan, Rektör Demir’e çalışmalarında başarılar diledi.

47 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.