Hoşgeldiniz  

REKTÖR DURMUŞ, FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

admin | 07 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Fen Lisesi tarafından kariyer etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Türkiye’nin Enerjisi’ konulu konferans Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş tarafından verildi.

Öğrencilere kendi hayatından ve yetişme şartlarından bahsederek konferansa başlayan Rektör Durmuş “Bugün size Türkiye’nin enerjisini anlatacağım ama ben anlatmaktan ziyade sizin bana soracağınız soruları cevaplandırmak istiyorum. İnteraktif bir konferans olmasını istiyorum.  Bizim zamanımızda sizin sahip olduğunuz imkânlara sahip değildik. Şimdi sizlere imreniyorum, çok büyük imkânlar içerisindesiniz, çok güzel okullarda okuyorsunuz. Sizleri gördüğüm zaman geleceğimizin çok emin ellerde olduğunu düşünüyorum. İmkânlarınız çok fazla. Okulunuzu gezdim. Okulunuz 37 dönümlük arazide, siz üniversite ayarında bir okulda okuyorsunuz. Bizim 7 bin öğrencinin okuduğu Batı Raman Kampüsümüz 38 dönümlük arazide. Bunun kıymetini bilmeniz lazım. Bilgisayar imkanları çok ilerledi, kitap sıkıntınız yok. Artık size de sadece çalışmak ve başarılı olmak kalıyor” dedi.

Konferansın sonunda Fen Lisesi Müdürü Ürüt, verdiği konferanstan dolayı Rektör Durmuş’a teşekkür etti. Rektör Durmuş, Lise Müdürü İsmet Ürüt, Öğretmen Hasan Çankaya’ya ve kendisini karşılayan iki öğrenciye ay yıldızlı rozet ve üniversitemiz plaketi takdim etti.

149 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.