Hoşgeldiniz  

REKTÖR DURMUŞ “KENTİN TANITIM VE GELİŞİMİ ÇABA SARF EDİYORUZ”

admin | 10 Eylül 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş, Batman’daki basın mensuplarıyla düzenlediği basın toplantısında çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Göreve geldiklerinden itibaren Batman Üniversitesinde 3 olan bölüm sayısını 40’a çıkardıklarını, 3 bin olan öğrenci sayısının da mevcut 15 binlerden yeni kayıt ve ikinci tercihlerden sonra daha da artacağına dikkat çeken Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş, “Kentin tanıtım ve gelişimi için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Batman Üniversitesi bu konuda önemli bir misyon üstlenmiştir” dedi.

“BİZE YAPILAN ELEŞTİRİLER ÇOK AĞIR”

Öğrenci ve halkımızla hiçbir problemimiz yok diyen Rektör Durmuş “Doğu halkı olgun ve merttir. Şahsım ve ekibimizdeki arkadaşları hedef alan, eleştirileri aşan hakaretlere maruz kalmış durumdayız. Bize yapılan eleştiriler çok ağır ve maksatlı olduğu için hukuki olarak yasal yollara başvurduk. Huzurumuz ve kardeşliğimizi bozmaya kimsenin hakkı yok” diye konuştu.

“SANAYİ ŞEHRİ OLMAK İSTİYORUZ”

Batman’ın konumu itibariyle Ortadoğu’ya açılan tek kapı olduğunu ifade eden Rektör Durmuş şöyle devam etti “Üniversitemiz konumu itibariyle tarım alanına elverişli değil. Amacımız bu alanı Organize Sanayi Bölgesine dönüştürmektir. Burada tekstil, inşaat ve gıdadaki üretimlerimizi Suriye, Irak ile İran pazarına sunabiliriz” dedi.

76 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.