Hoşgeldiniz  

REKTÖR DURMUŞ’TAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

admin | 23 Kasım 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, şehit öğretmenlerin şahsında tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Rektör Durmuş, “Şehit Şenay Aybüke Yalçın’ların, Necmettin öğretmenlerin şahsında bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum” Dedi.

Öğretmenlik mesleğinin sadece eğitim, öğretim sürecinde edinilen bilgileri sınıfta öğrencilere aktarmak olmadığını belirten Rektör Durmuş, bu mesleğin aynı zamanda bilginin yanında tecrübe ve irfanla çocukları, gençleri geleceğe hazırlama mesleği olduğunu kaydetti.

Öğrencilerine rol model olan öğretmenlerin öğrencilerinin kişiliğini, hayata ve insana bakış açısını da şekillendirdiğini vurgulayan Rektör Durmuş “Bu doğrultuda çocuklarımızın ve gençlerimizin dinamik, açık fikirli, üretken, aynı zamanda da sorumlu fertler olarak yetiştirilmesinde öğretmenlerimize çok büyük sorumluluklar, görevler düşmektedir. Öğretmenlerimiz bu sorumluluklarla yarınlarımızı, geleceğimizi inşa etmektedir. Geleceğin büyük Türkiye’sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımızı yetiştirmek için yurdun dört bir yanında öğretmenlik mesleklerini icra eden eli öpülesi öğretmenlerimiz kimi zaman bu ülkenin insanını cahil kılmak isteyen teröristlerin hedefi oldu. Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde teröristlerin saldırılarına tehditlerine boyun eğmeyen, ‘orada terör var gitme’ diyenlere inat görevinin başında şehit olan Şenay Aybüke Yalçın’ların, Necmettin öğretmenlerin şahsında bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum” diye konuştu.

77 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.