Hoşgeldiniz  

REKTÖR DURMUŞ’TAN BEŞ DİLDE KINAMA

admin | 22 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

 

Batman Üniveritesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş, Türkçe, Arapça, İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde yayımladığı mesajla Srilanka’da kilise ve otellere yönelik terör saldırılarını kınadı.

Yeni Zelanda’daki camilere yönelik saldırıyı yapanların ile Srilanka’daki saldırıları yapanların aynı zihniyet olduğunu vurgulayan Durmuş, şunları kaydetti: “Yeni Zelanda’da  camide ibadet eden Müslümanları camilerde şehit eden canilerle Srilanka’da  otel  ve kiliseleri bombalayarak masum insanları katleden, katletdiren el ve zihniyet aynıdır. Özellikle kaos ve terörden beslenen nefret söylemlerinin zirveye ulaştığı günümüzde faili, adı, kaynağı ve ideolojisi ne olursa olsun masum insanları hedef alan bu tür terör saldırılarını lanetliyoruz. Bu barbarca saldırı, terörün her türüyle kararlı bir mücadelenin gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Gün, din ve ibadet özgürlüğüne yönelik bu tür barbarca saldırıların önlenmesi için dünya liderlerinin birlikte hareket etme günüdür.”

Srilanka halkına geçmiş olsun dileklerini ileten Durmuş bu saldırılarda hayatını kaybeden iki Türk vatandaşının ailelerine de başsağlığı dileklerini iletti. Sri Lanka’da Kochchikade’de St. Anthony’s, Katana’da St. Sebastian ve Batticaloa’da bir kilise ile başkent Kolombo’da beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine saldırılar düzenlenmişti. Bu saldırıların ardından başkent Kolombo’nun banliyösü Dehiwala’da hayvanat bahçesi yakınında, yine Kolombo’nun Dematogoda banliyösünde patlamalar meydana gelmişti. Saldırılarda aralarında Türk vatandaşı mühendisler Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş’un da olduğu 290 kişi hayatını kaybetmiş, 500’ün üzerinde vatandaş yaralanmıştı.

271 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.