Hoşgeldiniz  

REKTÖRÜMÜZE HAKSIZLIK ETMEYELİM…

Halit BEYTÜT | 09 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’a son dönemlerde artan eleştiriler rektörümüz tarafından yaptığı bir basın açıklamasıyla eleştirilere yanıt verme gereğini duymuştur.

Rektör Durmuş’un basın açıklaması aynen şöyle; “Son günlerde Dr. Eşim Ayla Durmuş ve araştırma görevlisi oğlum Mehmet Harun Boğaç durmuş hakkında ortaya atılan gerçek dışı iddia ve iftiralar zerine bir açıklama yapma gereğini duydum. Ben Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 2130.uncu ve 2547 sayılı Yüksek öğretim kanununu 13 üncü maddeleri uyarınca 22 Ocak 2017 tarih ve 29956 sayılı resmi Gazetede yayınlanan kararı ile Batman Üniversitesine Rektör olarak atanmış bulundum. Atandığım ilk günden itibaren üniversiteyi her alanda yaşanılabilir bir üniversite haline getirmek ve akademik açıdan devraldığım bayrağı daha ileriye taşımayı hedefleyen bir insanım benim batman Üniversitesine atanmamı hazmedemeyen bazı güruhlar tarafından ailem üzerinden adeta karalama kampanyası başlatıldı. Ben batman Üniversitesine Rektör olarak atanmamdan sonra hem eşim Öğretim üyesi Dr. Ayla Durmuş hem de oğlum Mehmet Harun Boğaç Barbaros Durmuşa yönelik batman üniversitesinde özel kadro açılarak üniversiteye alındıkları iddialar tamamen gerçek dışı ve yalandan ibaret karlamalardır. Söz konusu iddialar tamamen gerçek dışı ve yalandan ibarettir. Eşim Ayla Durmuş 1986 yılında Fırat Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak atanmıştır. 1996 yılında Fırat üniversitesinde öğretim görevlisi olarak akademik hayatını devam ettirmiştir. Yardımcı Doçent unvanını aldıktan sonra sırasıyla 2010 yılında Tunceli Üniversitesinde 2011 yılında da 19 Mayıs üniversitesi ve 2014 yılında da batman Üniversitesinde akademik hayatını sürdürmüştür. Oğlum Mehmet Harun Boğaç Barbaros ise ortala atılan iddia da tamamen asılsız ve gerçek dışı iftiradan ibarettir Oğlum ben batman Üniversitesine atanmadan 3 yıl önce oğlum batman üniversitesine mühendislik fakültesi araştırma görevlisi olarak atanmıştır. Şu anda da Fırat Üniversitesinde görevine devam etmektedir. Ortaya atılan mesnetsiz iddialar çamur at izi kaslından ibaret olup şahsıma yalpan eleştirilerden ben değil Batman zarar görmektedir. Bu arada eski Atatürk heykelini de HDP zamanında belediyeden aldıklarını ve Şevket Aksoy vali tarafından yenilenen ve meydandaki tarihi değeri olan bu heykel i bizlerde belediyeden ücretsiz alarak üniversitemizin milli birlik meydanına koymuş bulunmaktayız.  Ben Batman üniversitesinde görev yaptığım sürece bu üniversiteyi en iyi üniversiteler arasında sokmam için tüm çaba ve gayreti harcamaktan asla geri kalmayacağımızın da bilinmesine isterim.”

Rektörümüzün açıklaması aynen bu nedenle ben bir zamanlar Üniversite Üniversitemiz kurulsun diyerek feryat figan ettiğimiz zamanlardan sonra kurulan üniversitemizi rektörünün çalışma azmini böylesine asılsız iddialarla yıpratma çabalarının son derece haksızlık olduğunu ifade etmek isterim.

Bırakın rektörümüz üniversitemizi en iyi şekilde yönetsin ve şu anda 15 bin olan öğrenci sayımızı da ikiye katlama olanağını bulsun ve bizim de kendisine sonuna kadar destek vermemiz gerektiğini de özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

137 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.