Hoşgeldiniz  

REKTÖR’ÜN KOLTUĞUNA MUHAMMED OTURDU

admin | 24 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda rektörlük makamını ilköğretim okulu öğrencisi Muhammed Arda Datlı’ya bıraktı.

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü Senato Toplantı Odası’nda 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklardan oluşan senato üyeleriyle Batman Üniversitesi Senato Toplantısı yapıldı.

Toplantı öncesinde konuşma yapan ve Rektörlüğü Muhammed Arda Datlı’ya bırakan Rektör Durmuş, “Vatanımızın geleceği çocuklarımızı bu önemli günde Batman Üniversitesi’nde ağırlamaktan memnuniyet duyuyorum. Onlar bu ülkenin gelecekleridir. Yarın büyüdüklerinde bu makamlar onların olacaktır. Bu ülkeyi Atatürk’ün çizdiği yoldan muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracak olan onlardır. Çocuklarımıza şu tavsiyede bulunuyorum: Çok çalışın, aklı hür ve vicdanı hür olun.” dedi.

23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda senato toplantısına başkanlık eden Rektör Muhammed Arda Datlı “Dün olduğu gibi bugün de üniversitemizin bilimsel çalışmalarda, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde başarılı olması, ülkemizin büyümesine değer katması en büyük arzumdur” dedi. Senato toplantısına dekan, yüksekokul müdürü, enstitü müdürü olarak katılan çocukların mutlulukları yüzlerinden okunurken, toplantı sonrasında Batman Üniversitesi Kampüslerini çocuklara anlatan Rektör Durmuş, çocuklara hediye, Kültür İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Ertuğrul’a, öğretmen ve velilere de plaket ve ay yıldızlı rozet takdim etti. Batman Üniversitesi 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Programı, merkez kampüste çocuklara yapılan ikram ile sonra erdi.

303 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.