Hoşgeldiniz  

RİTÜEL FOTOĞRAF GÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

admin | 25 Aralık 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batmanın Ödüllü fotoğraf sanatçısı Orhan Kartal, Batman Tiyatro Ritüel tarafından düzenlenen ‘Ritüel Fotoğraf Günleri’ kapsamındaki sunum ve söyleşide fotoğraf ve fotoğrafçılığın yanı sıra ‘Hasankeyf’in dünü ve bugünü’, ‘Güroymak kaplıcaları’ ve ‘Doğumdan Ölüme fotoğraflar’ konulu sunumları yaptı. Tiyatro Ritüel Eğitmeni ve işletmeni M. Salih Çiçekliyüz’ün moderatörlüğünü yaptığı programa, çok sayıda fotoğraf sever katıldı.

Batman Tiyatro Ritüel sahnesinde gerçekleşen sunum ve söyleşi programında konuşan fotoğraf sanatçısı Orhan Kartal, 6 yıl önce başladığı fotoğrafçılık hayatında her geçen gün kendini geliştirdiğini ve çektiği fotoğrafların ulusal ve uluslararası mecralarda yayınlandığını, zevkle yaptığı işten ödüller aldığını belirtti. Kartal, sözlerine şöyle devam etti “Çektiğiniz her fotoğrafın bir anlamı veya hikayesi olması gerekiyor ve o fotoğrafı en güzel şekilde çekmek için çaba göstermelisiniz”

Batman İl özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Şefi olan fotoğraf Sanatçısı Orhan Kartal, sunum ve söyleşide fotoğraf severlerin sorularını da yanıtladı. Program sonunda, Tiyatro Ritüel Eğitmeni M. Salih Çiçekliyüz, fotoğraf sanatçısı Orhan Kartal’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

159 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.