Hoşgeldiniz  

RUHLARI YAŞLANMIŞ GENÇLERİN ÜLKESİ OLDUK…

Halit BEYTÜT | 18 Kasım 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her demde yarınlarımızın sahipleri diyerek övgüler yağdırdığımız gençlerimize ne denli değer verdiğimiz söylenemez.

Yoksulluk intiharlarının salgın haline geldiği ülkede üniversite mezunu olup eğitim kredisini almış olan öğrencilere şimdide haciz şokuyla karşı karşıya bırakılmaktadır.

Yaklaşık 280 bin öğrenciye haciz işlemlerinin başlatılması genç neslimizi umutsuzluk kervanına doğru sürüklenmek istenmektedir.

Nereye gittiği belli olmayan bir kervanın yolcuları olmaya aday olan gençlerimiz birde işsizlik sorunu ile karşı karşıya kalmış olmaları umutlarının tamamen tükenmiş olduğunun bariz bir göstergesi olmaktadır.

Gençlerimize böylesine duyarsız bir tutum sergilememiz ülkemizdeki gençlerimizin ruhlarını bile yaşlanmaktadır.

Gencecik gençlerimiz artık umutlarını tüketmiş 0ayallerini gerçekleştirme umutlarının da tüketmiş bulunmaktalar. Benim ülkemin gençlerine gelecekleri ile ilgili zemin hazırlamayanlar ya da hazırlayamayan ve halen iktidarda bulunanların hala bu konuya bir çare bulma girişimlerinin olmayışı utanç verici bir durumdur.

Üniversiteyi bitirip hayata atılma hayallerini kuran ve ailelerinin bütçesine katkıda bulunma umutlarını taşıyan binlerce gençlerimizin bu kez de eğitim kredilerini ödeyemedikleri için haciz işlemine tabi tutulacak olmaları ülkem adına son derece utanç verici bir olaydır.

Siyasetçilerimizin özellikle bu konuya hemen hemen hiç değinmemeleri de apayrı bir utanç vesilesidir.

Siyasetçilerin seçim dönmelerindeki tatlı dilleri ve tatlı vaatleri ne yazıktır ki sadece sözde kalmakta vatandaşın oylarını alıp meclisin yolunu tuttuktan sonra sadece kendilerini düşünmekte ve vatandaşın adını bile anmamaya özen göstermektedirler.

Bu yüzden benim ülkemin gençleri artık mutsuz ve bu yüzden benim ülkemin pırıl pırıl gençleri artık geleceklerinden umutlarını kesip meçhule doğru yol alan bir kervan yolcusu olarak kendilerini addediyorlar.

Meçhule giden kervanın genç yolcuları her geçen gün katlanarak artmakta ve artık kendi ülkelerini terk edip bir başka diyarlarda umutlarını arama gereğini düşünmekteler.

Bu ülkenin gençleri böylesine duyarsızlık içinde bırakılmaları dünyanın hiç bir ülkesinde görülemeyecek kadar sahipsizlik içinde bırakılmazlar bizim gençlerimiz ise ne yazık ki artık sadece kahve köşelerinde ömür törpüsü içinde kıvranmaktalar.

Bizim gençlerimiz sözde bizim geleceğimizin sahipleriydi ama görülüyor ki özde bu cümle sadece iki dudak arasında çıkan bir sözcükten ibaretmiş.

262 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.