Hoşgeldiniz  

SADECE 5 MARKET Mİ…

Halit BEYTÜT | 29 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemiz insanına adeta bir ikinci pandemi yaşatıp fahiş fiyatlarla ürün satan ve her geçen gün vatandaşın alım gücünü adeta sıfırlama teşebbüsü ile haksız kazanç elde eden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işaret ettiği 5 zincir marketle ilgili yaptığı değerlendirmede bunlara karşı gereken cezai müeyyidenin uygulanacağını söylemiş olsa da, bu ülkede sadece 5 marketi işaret etmesi son derece mantık dışı bir olaydır.

Sadece 5 market mi bunca fahiş fiyatların sebebi?

Kesinlikle hayır zira ülkeyi adeta abluka altına alan ve ülke vatandaşını soyup soğana çeviren o kadar çok market var ki anlatamam.

Pandemiyi mazeret gösterip kaybettikleri cirolarını telafi etmek için harekete gecen o kadar çok vicdan yoksunu ürün satıcısı var ki bunlara karsı nasıl bir önlem alınacak merak konusu tabii ki.

BİM, A 101, Şok gibi denetim görmeyen bu vatandaş soyguncusu marketler raflarındaki etiketleri her gün insafsızca değiştirip vatandaşa taşıyamayacakları yükleri yüklemekten kaçınmamaktadırlar.

Kendi ülkesinin vatandaşını bu denli acımasızca ekonomik yoksunluğuna rağmen pervasızca ezmeye kalkışan bu sözde patron özde soyguncu kılıklı yaratıklara dur denilmediği takdirde bu soygunlarını pervasızca sürdürecekleri kaçınılmaz olacaktır.

Dünyanın hiç bir ülkesinde kendi vatandaşlarını bu denli ekonomik sıkıntıya ve alım güçsüzlüğüne uğratan bir ulusu göremezsiniz.

Türkiye’de ise ne yazık ki fırsat bu fırsattır denilerek ülke vatandaşının alim gücünü düşünmeden haksız kazanç elde etmek isteyen o kadar çok vicdan yoksunu var ki..

Marketler, sair satıcılar da fahiş fiyatları mı dalaştırarak sattıkları tüm ürünlerine pervasızca zam bindirerek ülke vatandaşlarının gereksinimlerin almaya bile set kurmuşlardır da deneti mekanizması islemediği için onlarda istedikleri gibi piyasada at koşturmaya devam ediyorlar.

Bu nedenle her ne kadar müfettişlerce denetim başlattıysa da sadece 5 markete değil ülkemin geneline yayılması gerekir bu denetlemeler.

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.