Hoşgeldiniz  

SADECE ANONSLA YETİNİLMEMELİ

Halit BEYTÜT | 10 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Belediye ekipleri bir araçla pandemi kurallarına uyulması için cadde ve sokaklarda anons yaparak vatandaşı uyarması olumlu bir uygulama ancak dikkat ettim anons yapılırken bile aracın yanından geçen insanların bir çoğunda maske yoktu.

Araçta anons edenler buna dikkat etmediklerine de tanık oldum. Hem kendilerinin sağlığını, hem de toplumun sağlığına saygı göstermeyen bu vurdumduymazlara artık kesinlikle dur denilmelidir.

Mavileşen ve bu yüzden de bazı kısıtlamalardan kurtulduk ama böyle patavatsız ve de düşüncesiz kural tanımazlar yüzünden yeniden kapanmakla karşı karşıya gelebileceğimizi asla göz ardı temennimiz gerektiğine işaret etmekte yarar görüyorum.

Bu kural tanımazlara cezai müeyyideler uygulanmadığı sürece bunlar duyarsızlıklarını inatla sürdüreceklerdir.

Anons yapan araç maskesiz dolaşanları görür görmez aracı durdurup gerekeni yapmalıdır. Sadece anons yapıp geçmek ve maske takmayanları hızla geçmek bir işe yaramayacaktır.

Belediyemizin anons yaparak yaptığı uyarıları elbette ki yararlı buluyorum ama anonslara uymayıp halkımızın sağlığını tehlikeye atanlara da gereken titizliği göstermelidir.

Batman çok sıkıntılı bir donemden sonra yakalamış olduğu bu fırsatı bazı kendini bilmezler nedeniyle elinden kaçırmamalıdır.

Bu yüzden her ne pahasına olursa olsun bu sorunsuzlar için yetkili mercilerce gereken tedbirler mutlaka ama mutlaka hayata geçirilmelidir.

Birçok vatandaşımız yapılan uyarı ve ikazlara harfiyen uymaktadır. Bunların dışında çocuk ve kadınlarımızın da uyduğu kurallara belirli bir kesim ne yazıktır ki hala maske takmamakta ısrar edip toplumumuzu hiçe saymaktalar.

Bu nedenle ben özellikle hem emniyet teşkilatımıza, hem de belediyeniz ekiplerinin bu konuya çok daha büyük titizlik göstermelerini ve özellikle de cezai müeyyideyi kesinlikle uygulamayı başlatmalıdırlar diye düşünü yorum

Batman bulduğu bu güzel fırsatı asla kaçırmamalı ve tüm halkımızın istenilen kuralları asla göz ardı etmemelidir.

Bu konuda gerek yetkili. Mercilerimizin ve de gerekse de emniyet birimlerimizin kural tanımazlara karşı gereken tepkilerini uygulamaktan kaçınmamalarını diliyorum.

65 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.