Hoşgeldiniz  

SADECE BİZDEN OLANLARA…

Halit BEYTÜT | 10 Ekim 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine bir dönem yaşıyoruz ki bizden olanlar ve bizden olmayanlar ikilemi arasında büsbütün umutsuz bir yaşam tarzına layık görülmüşüz.

Kendilerinden olmayanlara terörist etiketi yapıştırılırken, kendilerinden olanlara bu ülkede her türlü imkanı verenler, bilsinler ki bu vatandaş yaşayanların ve kendilerinden olmayanlara reva gördükleri ayrıştırıcı zihniyetin altında ezilecekleri günler de gelecek ve bu ülke insanının ayrıştırıcılara ne kadar öfke kustuklarına da tanık olacaklardır.

Bu ülkede yaşayan dili dini ırkı ne olursa olsun binlerce yıl bir arada yaşamış ve asla ayrıştırıcılık girdabına kapılmamış birbirlerine saygı ve sevgiden asla kusur etmemişlerdir.

Yıllardır nice iktidarlar gelip geçti ama hiç bir dönemde bu insanların arasına nifak tohumları ekilmemiş ve ayrıştırıcı bir zihniyetle yönetilmemiş bir ülke olarak dünyanın gıpta ile baktığı bu güzelim ülke insanı böylesine bir talihsiz dönem yaşatılmamıştır.

Bu ülkenin kadirşinas vatandaşlarından ne isteniyor bilinmez ama bir gerçek var ki bu donem vatandaşlarımızın gönlünde her zaman yaşanılmaması gereken bir kabus olarak anılacaktır.

İşsizliğin, yoksulluğun her gecen gün doruğa ulaştığı bu güzelim ülkemiz insanı asla böylesine bir talihsizlik yasamamış ve asla böylesine bir çaresizliğin içine düşürülmemiştir.

Bu dönem böylesine bilinmez bir zihniyetle yönetildiği ve hiç bir şey olmamış gibi oyalama taktikleriyle vatandaş uyutulmaya devam edildiği surece bu ülkenin iflah olması asla mümkün olmayacaktır.

Karamsarlığa, çaresizliğe ayrıştırıcılığa sürüklenen bir toplum olup çıkmışız da hala beni yönetenlerin ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışmaları bir aldatıcı senaryodan ibaret olduğunu büyük bir ibret ve talihsizlikle izliyoruz.

Ülkede işsizlik almış basını gidiyor, velilerinin dişinden tırnağından biriktirip üniversite mezunu gençlerimizin içler acısı durumu tüm çıplaklığıyla gözler önüne serilirken, zam furyaları altında alım gücü milyonlarca insanımızı perişan ederken hala karnı tok sırtı pek olan zati muhteremlerin umurunda bile olmaması bu cennet misali güzel ülkemizin içine düştüğü en acı bir olaydır da bunu görmezlikten gelip hala bildiklerini okumaya devam eden zati muhteremler ne yazıktır ki koltukların dan kalkıp bu acı manzarayı görmek bile istememekteler.

Kendi ülkesindeki vatandaşının elim durumunu görmezlikten gelen ve bu konuda hiçbir önlem almamakta ısrar eden bir iktidar ne yazıktır ki hala muhalefetle söz düellosunu tercih etmektedir.

Bu yüzden her ne pahasına olursa olsun bu düzene bir son vermenin ve ayrıştırıcı politikaya bir son vermenin zamanının geldiğini düşünüyorum ve bunun da ivedilikle gerçekleşmesini diliyorum.

32 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.