Hoşgeldiniz  

SAĞLIĞIMIZ İÇİN FEDAKÂRLIK ŞART AMA…

Halit BEYTÜT | 27 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hükümetin pandemi kuralları çerçevesinde uyulması gereken kurallara uymamız adına gereken önlemleri almamız adına bazı yasaklamalar getirdi.

Sağlığımızın önemi açısından uymamız gereken kısıtlamalara ve yasaklara elbette ki uymamız gerekir ana yasakları getirenlerin özellikle uygulanması gereken kurallara uymayan yine kısıtlama ve yasakları getirenlerin ihlal etmesi son derece anlaşılır bir olay değildir.

Cenazelere 30 kişiden fazla katilim sağlanması adına getirilen uygulama ne yazık ki yine hükûmet tarafından ihlal edilmektedir.

Bu çifte standart ülkedeki vaka sayılarının her gün artmasına ve yüzlerce vatandaşımızın hayatını yitirmesine neden olmaktadır.

Bir yasak ya da bir uygulama getiriliyorsa buna ülkedeki basta iktidar yetkilileri olmak üzere herkesin uyması gerekmektedir.

Bizler vatandaş olarak sağlığımız için getirilen uygulamalara uyarken hükûmet yanlılarının bundan adeta muaf tutulması vatandaşlar arasında elbette ki büyük tepkilere neden olmaktadır.

Bizden olanlara her şey serbest ama bizden olmayanlara her turlu cezai müeyyidenin uygulanması ise serbest.

Bu da bir ayrımcılığın ve de ötekileştirmenin bir başka adı değil de nedir?

Son günlerde getirilen kısıtlamalara yine uymayan ve kuralları ihlal eden binlerce vatandaşımıza azımsanmayacak kadar para cezaları kesildi de cenazelere giden ve cami avlularını hınca hınç dolduran hükumet yandaşlarına nerdeyse alkış tutulacak.

Oldu olacak böylesi kuralları ihlal edenleri bari ödüllendirin olsun bitsin bu hengâmeler.

Geçenlerde bir tarikat liderinin cenazesine binlerce insanın katıldığını gazetelerden öğrendik de başta içişleri bakanımızın da katıldığı cenaze töreni gerçekten yandaş olmayanlara verilen cezalar iç sızlattı.

Halkın cenaze törenler 30 kişiyle sınırlıyken tarikat lideri Hüsnü Bayramoğlu’nun Eyüp Sultandaki cenaze törenine ise binlerce kişi katılması kendi getirdikleri kısıtlama ve yasakları nasıl deldiklerinin de bir göstergesi olmuştur.

Biz sevdiklerimizi gönül rahatlığıyla toprağa veremezken hükumet yandaşlarına binlerce kısının yakınlarını toprağa vermelerine ses çıkarmayanlar bu ülke insanın ne denli eziyet çektirdiklerini bile düşünmek istemediklerini göstermiş oluyorlar.

Bu nedenle bizler uygulanmak istenen kurallara uyarken bir diğerlerine hoş görüyle yaklaşım gösterilmesini asla kabul edilip bulmadığımızı ifade etmekte yarar görüyorum.

55 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.