Hoşgeldiniz  

SAĞLIK ÇALIŞANLARI, TÜM YURTTA TEK SES OLDU…

Halit BEYTÜT | 08 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Sağlık emekçileri, insanca yaşayacak ücret ve insanca çalışma koşulları için ülke genelinde 1 günlük iş bırakma eyleminde bulundular.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hekim maaşlarına zam yapılacağını açıklamasının ardından, tüm sağlıkçılar zam düzenlemesi istedi.

Ülke genelinde 1 günlük iş bırakma eylemi yapan sağlıkçılar, insanca yaşayacak maaş ve çalışma şartları talebiyle eylem yaparak seslerini duyurmaya çalıştılar.

Eylemlerde Bakanın kendilerini bu zamlardan mahrum bıraktığını bunun kendilerini büyük ölçüde mağdur ettiğini dile getiren sağlık emekçileri, bunun devam etmesi halinde eylemlerini tüm ülke geneline yayıp devam ettireceklerini dile getirdiler.

Yorulduklarını, tükendiklerini ve yıprandıklarını da dile getiren sağlık emekçilerinin yapılacak ola zammın sadece hekimlere değil tüm sağlık çalışanlarına da uygulanması gerektiğini de vurguladılar.

Özellikle pandemi döneminde gece gündüz demeden sevdiklerini, çocuklarını bile görmeden insan hayatını kurtarmaya adadıklarını ifade eden sağlık emekçilerinin göz ardı edilmeleri gerçekten son derece en büyük haksızlıktır.

Gece gündüz hastalarının basından ayrılmayan ve insan hayatını kurtarmak için didinip çabalayan bu insanların bu karşılanamaz emeklerini karşılıksız bırakmak vicdan sızlatıcı bir durumdur.

Sağlık bakanının sadece hekimleri düşünmesi, sağlık emekçilerini düşünmemesi sağlık camiasına da araştırıcılığı getirmek tehlikesini de beraberinde getirecek olmuyor mu?

Pandemi de kendilerini insani yasatabilme mücadelesine adayan bu insanları nazarı itibaren almama düşüncesi son derece düşündürücüdür.

Onların bu inanılmaz mücadelesini hayıflanacağı üzere bir ara alkışlayanlara onları alkışlamak yetmeyeceğini aksine hak ettiklerini verme özverisinde bulunacakları bizle alkışlamak isteriz.

43 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.