Hoşgeldiniz  

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDA TÜKENMİŞLİK SENDROMU

Halit BEYTÜT | 18 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Mart ayından bu yana başlayan ve tüm dünyayı saran Korona virüs salgınında insanların sağlığını yeniden normale döndürmeye çalışan ve bu uğurda canlarından bile olan sağlık çalışlarının ortaya koyduğu inanılmaz performans her türlü takdire şayan bir örnektir.

Kendi canlarını bile hiçe sayan ve virüse yakalanan insanları yaşatabilme adına gecelerini gündüzlerine katan bu fedakar insanların hakkını ödemek mümkün değildir.

Manevi olarak onların bu hakkı ödenemez ama devletimiz en azından bu gerçekten kendi canlarını hiçe sayarak insanları yaşatabilmenin mücadelesini veren bu fedakar camiaya en azından moral verme adına gereken özveriyi göstermesinden büyük yarar vardır ama ne yazıktır ki devlet erkanımızın bu insanlar ek ödemelerinde bile ayrımcılık yaparak kimini sevindirdi kimini ise hem üzdü hem de mağdur etti.

Bu fedakar insanlara bunu reva örmenin son derece büyük bir h0aksızlık olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum.

Gece gündüz demeden bir saat bile uykuya hasret kalmalarına rağmen görevlerini yapmayı bir mukaddes emanetmiş gibi gören bu insanlar artık ne yazıktır ki yoruldular, takat tan düştüler hatta görev yapamaz durumu geldiler bu yüzden kendi itiraflarıyla tükendiklerini bile itiraf etmekten çekinmemekte hatta birçok doktor, hemşire ve sağlık çalışanı istifayı bile öze almaktan tereddüt etmeye başlamışlardır.

Bu durum karşısında devletimizin bu fedakar insanların istifalarını önlemek adına en ufak bir adımı bile atmadıklarını gözlemledikçe de ne kadar haklı olduklarını görüyoruz.

Sağlık çalışanlarının krona virüs karşısında ortaya koyduğu mücadeleyi görmezlikten gelmek son derece büyük bir talihsizlik ve vurdumduymazlıktır.

Bu yüzden ben gereke hükümetimizin v gerekse de sağlık bakanlığımızın bu durum karşısında sağlık çalışanlarına yeni bir umut vermelerini ve onların düştükleri karamsarlıktan kurtarılmaları adına gereken adımları atmalarında büyük yarar olacaktır.

Sağlık çalışanlarımızın virüsle mücadelesinde ortaya koydukları inanılmaz direnç her türlü takdire şayandır.

Bizler vatandaşlar olarak onların sadece kuru bir alkışla değil hak ettikleriyle ödüllendirilmelerini bekliyoruz. Sanırım onlarda bu beklenti içinde ve taltif edilmeleri beklentisini yaşamaktadırlar.

Bu fedakar salık camiasının yılmaz yiğitlerine artık gereken değeri ve hak ettikleri ödülü artık verilmesi konusunda beklentilerinin olduğunu da zatı kulağı sağırlaşmış yetkililere hatırlatmakta yarar görüyorum.

Dileğim tükenmişlik sendromu yaşamaya başlayan bu insanları en iyi şekilde morallendirmek adın gereken özverinin ortaya konulmasında yarar olacaktır.

112 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.