Hoşgeldiniz  

SAĞLIK KOMPLEKSLERİNİN TEMELİ ATILDI

admin | 17 Nisan 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Vali Hulusi Şahin’in katılımı ile İl Özel İdaresi bütçesinden İlimize yapılan 11 milyon liralık iki sağlık kompleksinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

İlimiz, Girbareşik Mahallesi’de yapılacak olan Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Tilmerç Mahallesinde yapılacak Sağlıklı Hayat Merkezi ile Aile Sağlığı Merkezi için düzenlenen temel atma törenine Valimizin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, kamu kurum yöneticileri ile sağlık çalışanları katıldı.

Sağlık komplekslerinde verilecek hizmetlere ilişkin bilgi veren İl Sağlık Müdürü Pamukçu, Toplum Sağlığı Merkezi ile Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde birinci basamak koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sağlık hizmetlerinin verileceğini, Tilmerç Mahallesinde inşa edilecek olan Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezinde bireyin sağlığına yönelik tehlikelerden bireyi ve toplumu korumak için hizmetlerin verileceğini ifade etti.

Daha sonra Tilmerç Mahallesi’nde Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil Sağlık Birimine ait sağlık komplesinin temeli atıldı. Törende bir konuşma yapan Valimiz, Sağlıklı Hayat Merkezlerinin yeni bir konsept olduğunu belirterek, “Daha çok önleyici sağlık hizmetlerine odaklanmış bir konsept. Burada obeziteyle mücadeleden, sigarayı bırakma birimine kadar çok geniş spektrumda hizmetler sunulacak. Artık modern sağlık hizmetleri bunları kapsıyor. Çünkü hastalık başladıktan sonra tedavisi çok pahalı, hastalık oluşmadan önlem almak çok daha ucuzdur.  Batman’ın gelişen bu mahallesinde bu sağlık hizmetlerinin verilmesi çok doğru bir tercih. Bu yatırımların gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından sağlık tesisin temeli atıldı.

303 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.