Hoşgeldiniz  

SAĞLIK MAHALLESİ’NDEN ANLAMLI FUAR ZİYARETİ

admin | 22 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’ın Sağlık Mahallesi Muhtarı Fatma Türkan, mahalle kadınları ve çocukları ile birlikte 3. Batman Kitap Fuarı’na katılım sağladı.

KADINLI ÇOCUKLU FUARA KATILDILAR

Valilik öncülüğünde Milli Eğitim, Özel İdare ve Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 3. Kitap Fuarı, Valilik yanında kurulan dev çadırda ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Sağlık Mahallesi Muhtarı Fatma Türkan da mahalle kadınları ve çocukları ile birlikte Batman Kitap Fuarı’na katılım sağladı.

MAHALLE SAKİNLERİNE KİTAP HEDİYE ETTİ

Sağlık Mahallesi Sakinleri, Kitap Fuarı’nda tüm stantları ilgiyle gezdi. Muhtar Fatma Türkan, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kültür Turizm Müdürlüğü’nden temin ettiği kitap hediye çekleri ile mahalle sakinlerine kitap satın aldı. Kadınlar, çocukları ve torunları için kitap alırken, çocuklar ve gençler de hediye çekleri ile ilgi duydukları kitapları imzalı olarak aldı.

KADIN YAZARA DESTEK ZİYARETİ

Muhtar Fatma Türkan, Kuru Pınar adlı kitabın yazarı Hamide Ablak’ı da standında ziyaret etti, tebriklerini iletti. Batmanlı Yazar Hamide Ablak, Muhtar Türkan için kitabını imzaladı.

KİTAPLA HAŞIR NEŞİR BİR MAHALLE OLUŞTURMAK İSTİYORUM

Muhtar Fatma Türkan “Batman’da kitapsever gençlerle birlikte mahallemde temizlik ve kitap okuma etkinliği yaptığımda, kitap okumaya duyulan ilgiyi fark ettim. Mahalle sakinlerini Kitap Fuarına getirerek bu ilgiyi tazelemek istedim. Kadınlarımız, çocukları için, torunları için boyama ve okuma kitapları aldı. Gençlerimiz, romanlar aldı. Hediye çeklerinden ötürü Valimiz Hulusi Şahin, Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran ve Kültür Turizm Müdürümüz İhsan Aslanlı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

231 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.